Започна процедурата по ликвидацията на „Олимпик“ 23.08 | 16:52
В официалния вестник на Кипър бе публикувано решението на местния съд
Днес в официалния вестник на Република Кипър вече е публикувано решението на Районния съд на Никозия, с което се открива производството по ликвидация на застрахователна компания "Олимпик", предаде БНТ.
Дружеството е лицензирано по законите на Република Кипър да извършва застрахователна дейност, като за надзора на дейността му отговорна институция е Надзорният орган върху застраховането на Република Кипър. По силата на правото на Европейския съюз, дружеството извършваше застрахователна дейност посредством "свободата на установяване" на територията на Република България чрез своя клон "Застрахователна компания Олимпик - клон България” КЧТ. Като неразделна част от фирмата този клон също така подлежина надзор от надзорния орган на държавата, в която е седалището на фирмата, тоест в конкретния случай - в Кипър.
Като процедура производството по ликвидация на застрахователна компания "Олимпик" се урежда изцяло съгласно националното право на Република Кипър и е в изключителните правомощия на назначените ликвидатори от кипърския съд. Надзорните органи на другите държави-членки в Европейския Съюз, каквато е и България, нямат правомощия или друга правна възможност за пряка намеса в производството по ликвидацията на кипърския застраховател.
Водещи
-
Нападнаха и пребиха кмет на павликенско село заради акт за незаконно изхвърлени отпадъци
За незаконно изхвърлените отпадъци на нарушителя ще бъде наложена глоба, която според...
03.11 | 17:40
-
Бедствено положение е обявено в горнооряховското село Поликраище заради зачестили проблеми с водоснабдяването
Бедственото положение, обявено днес със заповед на кмета, е за неопределено време за...
03.11 | 17:20
-
Повече от 360 000 българи работят и след пенсия
„Не съм целял това и не доближавам тези 300 лева. Трудовото възнаграждение ми е малко и...
03.11 | 16:56
-
Евростат: България е сред държавите в ЕС с най-висок дял на работещи в риск от бедност
Евростат: Рекордна заетост в ЕС, над половината региони вече постигнаха целта за 2030 г.
03.11 | 16:30
Най-четени
-
Данък "дивидент" ще се увеличи от 5% на 10%, за да се спре сивата икономика
Няма да се увеличава допълнително пенсионната възраст, освен планираното с решението от преди...
03.11 | 09:59
-
Повече от 360 000 българи работят и след пенсия, за да увеличат средствата си за старини
"Не съм целял това и не доближавам тези 300 лева. Трудовото възнаграждение ми е малко и...
03.11 | 15:00
-
Майките ще получават 675 лева, ако се върнат на работа през втората година
Ръст на минималната заплата и пенсиите
03.11 | 11:30