Земетресение с магнитуд от 5,1 по Рихтер разлюля Санторини 18.02 | 11:00
На 16 февруари гръцкият премиер разпореди училищата на островите Санторини, Аморгос, Анафи и Иос да останат затворени до петък.

Земетресение с магнитуд от 5,1 по Рихтер е било регистрирано в района на остров Санторини в 06:46 ч. българско време днес, съобщи Националният Сеизмологичен Център към БАН.
Епицентърът на труса е бил на 575 км от град Гоце Делчев. По данни на Европейския средиземноморски сеизмологичен център (EMSC) той е бил на дълбочина от 7 км.
На 16 февруари гръцкият премиер разпореди училищата на островите Санторини, Аморгос, Анафи и Иос да останат затворени до петък.
На четирите острова е обявено извънредно положение след серията от земетресения, която започна в края на януари и предизвика безпокойство у специалистите, че т.нар. "сеизмичен рой" може да доведе до по-силно земетресение или до ограничено вулканично изригване в комплекса от активни вулкани в района.

Водещи
-
МВР ще уведомява за изтичане на лична карта, паспорт и шофьорска книжа
Ще се обаждат и ще пращат имейли, предвижда проект за постановление на Министерски съвет
17.10 | 17:30
-
Чакат ни 57 смъртоносно горещи дни до края на века
Това е еквивалентно на близо два допълнителни месеца екстремни горещини
17.10 | 17:15
Най-четени
-
Какъв църковен празник отбелязваме на 17 октомври?
Не давайте пари назаем днес и още народни поверия за деня
17.10 | 09:15
-
Захлаждане и валжи в цялата страна
Максималните температури ще бъдат предимно между 13° и 18°, в София – около 13°
17.10 | 09:00