И Пекин вече скочи срещу Пхенян, налага санкции 23.09 | 11:08
Китай ограничава износа на петрол и газ за Северна Корея, спира вноса на дрехи и платове

И Пекин вече се зае със задачата да укротява Пхенян и да го наказва за поведението му. Като на практика му налага икономически санкции. Китайското министерство на търговията обяви, че преустановява вноса на текстил от Северна Корея в страната си и ограничава значително доставките си на природен газ към държавата на Ким Чен Ун. Според пълния текст, публикуван на сайта на ведомството, решението на Пекин е в съответствие с приетата от Съвета за сигурност към ООН резолюция 2375 и ще влезе в сила окончателно на 1 октомври за износа на петролни продукти в съседна страна и на 11 декември за текстилната търговия.
Още отсега доставките на газов кондензат и втечнен природен газ вече са преустановени, но след 1 октомври ще се ограничи окончателно целият износ на петролни продукти. По отношение на текстила пък, от 11 декември ще бъде наложена пълна забрана върху импорта му и всички китайски фирми ще трябва да прекъснат бизнес отношенията си със текстилната индустрия на Северна Корея, предаде БГНЕС.
По-рано Съветът за сигурност проведе извънредна среща във връзка с поредния ракетен пуск на КНДР, проведен четири дни след приемането на резолюцията за затягане на санкциите срещу Пхенян. В резултат на дискусията бе прието изявление за отпечатване, осъждащо провокативните действия на севернокорейското ръководство, както и необходимостта от пълно прилагане на ограничителните мерки, засягащи страната.
Водещи
-
Илияна Йотова: И днес можем да се обединим около кауза
Каузата ни е модерна, сигурна и справедлива България, посочва вицепрезидентът в поздрав към...
22.09 | 15:00
-
"Мяра": При избори днес ГЕРБ-СДС получават 26,9%
Следващите три партии - ПП-ДБ, "Възраждане" и ДПС-НН - се движат в "пакет" под 14 на сто
22.09 | 14:00
Най-четени
-
Киселова: Международната обстановка не е спокойна, нормално е да потърсим съюзници
Посланието, което отправи тя, е девизът, изписан върху историческата сграда на Народното...
22.09 | 11:00
-
"Топлофикация София" иска по-висока цена на парното с 30%
Няма пари, за да се компенсират жителите на "Дружба" 2, дружеството вече дължи над 2 млрд....
22.09 | 13:00
-
Проф. Боян Дуранкев: Не е нормална тази България!
Няма да честитя Независимостта, написа икономистът във Фейсбук
22.09 | 10:40
-
Гърция отказва да приеме хиляди мигранти от Германия
Гръцките острови са под постоянен натиск на нелегални мигранти
22.09 | 10:20