Израел и Иран с поредна размяна на удари тази нощ 21.06 | 10:00

Размяната на удари между Израел и Иран продължи с нова сила, съобщават световните агенции. Според информация от Израел, има десетки ранени при последните нападения.
Иранският външен министър Абас Арагчи заяви, че Техеран подкрепя продължаването на дискусиите с Берлин, Париж, Лондон и Брюксел и че има готовност за нова среща в близко бъдеще.
Френският външен министър Жан-Ноел Баро отбеляза, че не може да има изцяло военно решение на предизвикателствата, пораждани от иранската ядрена програма. Европейските дипломати призоваха Техеран да възобнови преговорите за програмата. След срещата в Женева Иран обяви, че няма да преговаря, докато е под атака. Арагчи отново подчерта, че ядрената програма на Иран е мирна, а атаките на Израел нарушават международното право. По-рано министърът на отбраната на Израел предупреди за "продължителен" конфликт с Ислямската република. А президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че Иран има "максимум" две седмици, за да избегне евентуална американска намеса.
Междувременно размяната на удари продължава. Израелската армия съобщи рано днес, че Иран е предприел нова ракетна атака срещу Израел. Противовъздушна отбрана изглежда е успяла да неутрализира ракетите, защото до момента няма сведения за ракетни попадения. Експлозии са се чули в централен Израел, включително Тел Авив, както и в окупирания от Израел Западен бряг.
Израелските военни заявиха, че авиацията им е извършила серия от удари срещу складове и пускови ракетни установки в Централен Иран, а късно снощи армията съобщи за удари по ракетни установки и в Западен Иран.
Водещи
-
Областната администрация на София с пореден апел към СО за парк "Врана"
В сряда кабинетът одобри допълнителни разходи в размер на 1 365 800 лв. за дейности по...
31.07 | 17:45
-
Георги Господинов оглави австрийска литературна класация
Носителят на „Букър“ разби конкуренцията с „Градинарят и смъртта“
31.07 | 17:30
-
Венера в Рак от днес до 26 август: Какво да очакваме?
31.07 | 17:15
-
Експерт: България не е подготвена за екстремно високите температури
Георги Стефанов призова за адаптация и използване на дронове за борба с пожарите
31.07 | 17:00
Най-четени
-
"Възраждане" иска парични санкции за спящите депутати
По-строги санкции за редовно отсъствие
31.07 | 10:30
-
Асен Василев: В България за първи път от четири години българите започнаха да обедняват
Това заяви председателят на "Продължаваме промяната" Асен Василев на брифинг в Народното...
31.07 | 11:15
-
Димитър Стоянов: Премиерът манипулативно представя данни за пожарогасителната техника
Росен Желязков политизира проблема с липсата на летателна техника за гасене на пожари, заяви...
31.07 | 13:10
-
Митов: 2,730 кг фентанил е задържан с участието на ГДБОП от началото на 2025 г.
Отговорът е публикуван на сайта на парламента
31.07 | 11:59