Израел напада Иран до седмици? 04.08 | 11:50
Бившият шеф на военното разузнаване на Израел предупреди, че атака е много възможна
Израел може да нанесе удар по Иран до няколко месеца, а може би дори седмици, за да осуети предполагаемите му опити да създаде ядрени оръжия. Това предупреди бившият шеф на военното разузнаване на Израел, цитиран от DPA.
Генерал-майорът от запаса Ахарон Зееви Фаркаш призна обаче в интервю за израелската телевизия Канал 2, че не знае със сигурност дали ще има такава атака и обясни, че тя ще бъде последното средство.
Той припомни, че премиерът Бенямин Нетаняху каза по-рано тази седмица, че все още не е взел решение по въпроса.
"Моето тълкуване на цялата ситуация обаче показва, че това може би ще стане скоро", каза Фаркаш. "Може да се случи до няколко седмици или два месеца", добави той.
Според него сега не е правилният момент за нападение, но военната опция не трябва да бъде изключвана, допълва БТА.
Водещи
-
Гълъб Донев: Бюджет 2026 г. е реалистичен
Той е такъв заради лошото наследство, каза финансовият министър
29.06 | 11:00
-
Синдикатите излизат на протест в 14 ч. пред МС
Те се обявяват срещу предлаганите промени в проектобюджета за настоящата година
29.06 | 10:45
-
Проектобюджет'26 г. идва твърде късно, за да позволи реални структурни реформи още тази година
Това заяви Любомир Каримански
29.06 | 10:30
Най-четени
-
Честит Петровден! Ето какви са традициите
Вижте също кой има имен ден и поверията, свързани с празника
29.06 | 09:00
-
Жълт код за опасно горещо време в цялата страна
Максимални температури – между 34° и 39°, за София – около 34°
29.06 | 09:15
-
Главсекът на МВР: Олег Невзоров е действал през посредници
Вероятно нарушенията и престъпленията около недвижими имоти във Варна са в пъти повече от...
29.06 | 09:45