Икономически съветник напусна Белия дом 07.06 | 08:11
Остана само един икономист от първия екип на Обама
Председателят на икономическия съвет на Белия дом Остан Гулсби подаде своята оставка.
Той ще се върне към преподавателската си дейност. Причините за оставката не се обясняват.
Агенция Ройтерс отбелязва, че след оставката на Гулсби в обкръжението на Барак Обама остава само един човек от икономическия му екип, който бе сформиран след встъпването му в длъжност – финансовият министър Тимоти Гайтнер.
Гулсби и Олама се познават от университета в Чикаго, където и двамата са били преподаватели. Гулсби е бил сътрудник на Обама и когато той се е явявал като кандидат за Сената през 2004 година, както и в президентската му кампания.
Водещи
-
Властите в Гърция предупредиха: Не влизайте в морето на тези 29 плажа
Списъкът с плажовете, които не са подходящи за къпане, беше публикуван от гръцките власти, а...
25.06 | 09:15
-
Нови правила за добавката за "клас" влизат с бюджет 2026
Кабинетът въвежда почасово изчисляване на трудовия стаж
25.06 | 08:44
-
Днес преди обяд ще преобладава слънчево време
Атмосферното налягане е и ще остане малко по-високо от средното за месеца.
25.06 | 08:31
-
Васил Велев: Бюджетът стъпва на по-реалистична основа, но реформите можеха да бъдат по-смели
Според председателя на АИКБ дефицит от 5,7% е необичайно висок на фона на растяща икономика
24.06 | 21:00
Най-четени
-
Днес преди обяд ще преобладава слънчево време
Атмосферното налягане е и ще остане малко по-високо от средното за месеца.
25.06 | 08:31
-
Нови правила за добавката за "клас" влизат с бюджет 2026
Кабинетът въвежда почасово изчисляване на трудовия стаж
25.06 | 08:44
-
Полицаите получават двойно по-високи пенсии
Как държавата финансира високите доходи в сигурността
24.06 | 09:45
-
"Биг Брадър" в София: Суперкамери ще следят за десетки нарушения на пътя
Какво представляват новите устройства?
24.06 | 11:00