Иран временно ще внася петрол 23.08 | 08:11
Вносът ще продължи вероятно до иранската Нова година през март 2012 г.
Иран временно ще внася петрол, за да задоволява всекидневната консумация в страната и за да компенсира ниското качество на добивания в страната нефт, обяви Насер Судани, заместник-председател на комисията по енергетика на иранския парламент, предаде агенция "Франс прес".
Петролът, добиван в страната, не е с оптимално качество заради ниското октаново число и затова трябва да бъде смесван с вносен нефт, подчертал Судани.
Вносът ще продължи вероятно до иранската Нова година през март 2012 г.
Страната изпитва недостиг на течни горива, тъй като местното производство спадна след експлозията на рафинерията в Абадан в южната част на страната на 23 май, отбелязва БТА.
Водещи
-
Рюте към Путин: Владимир, ще се защитим
Генералният секретар с послание към руския лидер
26.06 | 17:59
-
Пазарът на храните у нас се стабилизира, потребителската кошница остава 55€
От края на април индексът на тържищните цени е намалял с около 14 на сто
26.06 | 17:40
-
Заради ниски изкупни цени и липса на пазар земеделци унищожават реколтата си от зеле
Производителите на зеленчуци настояват за спешни мерки
26.06 | 17:20
-
Инфлуенсърът Стоян Колев със закана: Отмъщението е сигурно
Той е под домашен арест, съдът смята, че няма да се укрие
26.06 | 16:59
Най-четени
-
Край на два ремонта по АМ "Тракия", влиза в сила забрана за тирове
Също днес се възстановява движението и между 282-и и 287-и км в област Ямбол.
26.06 | 12:15
-
НЗОК припомня здравните права за лятната почивка
Какво покрива Здравната каса, ако се разболеем на морето
26.06 | 10:59
-
НСИ: Болести на кръвообращението причиняват най-много смъртни случаи
Ръст при новообразуванията
26.06 | 12:45
-
Служители от държавната администрация излизат на протест
Искания за финансово обезпечаване
26.06 | 12:59