Кадиров: Байдън няма право да дава оценки за действията на руския държавен глава 18.03 | 16:30
Чеченският лидер припомни по-специално, че Белград е бил бомбардиран именно по инициатива на Байдън, и че днешният президент на САЩ е подкрепял американското нахлуване в Ирак
Президентът на САЩ Джо Байдън няма право да дава оценки за действията на руския държавен глава Владимир Путин. Това коментира лидерът на Чечения Рамзан Кадиров, пише ТАСС, цитирана от Би Ти Ви.
"Джо Байдън, опитвайки се да влезе в ролята на благороден каубой, реши да даде оценка на президента на Русия Владимир Путин, като го нарече "военнопрестъпник". Това е същият човек, който през живота си е извършил толкова злини против човечеството, че практически всяко негово деяние, от който и да било отделен ден е достатъчно, за да бъде изправен той пред най-строг съд", написа днес Кадиров в Телеграм.
Чеченският лидер припомни по-специално, че Белград е бил бомбардиран именно по инициатива на Байдън, и че днешният президент на САЩ е подкрепял американското нахлуване в Ирак.
"Няма по-върл военен и икономически престъпник към днешна дата сред действащите държавни лидери от Джо Байдън. Типичен образец на авторитарен самоуправник и властолюбив деспот", заяви Кадиров.
В коментар за изявленията на Байдън говорителят на Кремъл Дмитрий Песков заяви, че те "фактически вече са лични обиди по адрес на президента Путин". Но Кремъл ще се въздържи да прави "някакви резки оценки" с оглед на избухливостта, лесното уморяване и разсеяността на американския лидер, които го карат да прави агресивни изявления, добави прессекретарят на Путин.
Водещи
-
От 5 лева до 20 евро: Спекула и в цените на чадър и шезлонг на различните плажове у нас?
Къде колко струва?
04.06 | 18:00
-
Румен Радев: България и Гърция са здрава ос на стабилност и гарант за европейската перспектива на целия регион
Задълбочаването на сътрудничеството между България и Гърция в сферата на културата, науката и...
04.06 | 17:40
-
До три пъти по-скъпо: Вижте как родните зеленчуци се превръщат в лукс по магазините 2
Драстично поскъпване по Черноморието
04.06 | 17:20
-
Изчезнал на Еверест планински водач шерпа беше открит жив след седмица в неизвестност
Това сложи край на спасителна операция в момент, когато вече имаше опасения, че той може да не...
04.06 | 16:45
Най-четени
-
Български евродепутат с предложение за прикрепените капачки към бутилките
Общественото недоволство срещу европейската директива
04.06 | 14:15
-
Манипулация на НВО, за да не пада успехът на училището: На родители на "слаби" ученици им е предлагано да не пускат децата си на матура
Довод за премахването на НВО
04.06 | 11:15
-
ДБ предлага освобождаване на пенсионерите в МВР и край на партийните калинки в администрацията
Търговете за частните болници вече са внесени, посочи той.
04.06 | 12:45