Камерън: Ако излезем от ЕС, Европа е заплашена от война 09.05 | 12:56
Брекзит няма да засегне богатите, но рисковете за обикновените хора са големи, казва британският премиер

Ако Великобритания излезе от ЕС, рисковете за война в Европа ще се увеличат. Това пише The Telegraph, позовавайки се на извадки от речта, която по-късно днес трябва да произнесе премиерът на страната Дейвид Камерън. Според думите, които предстои да изкаже той, именно ЕС е помогнал за обединението между държави, които "десетилетия са се държали за гушите и няма гаранции и че няма никакви гаранции за мира и сигурността няма да се окажат под сериозна заплаха, ако Великобритания излезе от от общността.
Камерън, който се изказва като противник на т.нар. Брекзит, е сигурен, че това би било безразсъдна и безотговорна крачка. "Ако останем, знаем какво ни чака. Ако излезем, това ще бъде истински "скок в мрака”, се очаква да каже британският премиер, предаде "РИА Новости”.
Той уточнява, че излизането на Великобритания от ЕС на първо място ще се отрази на обикновените граждани на страната. "При богатите хора и при големите бизнесмени всичко ще бъде наред. Но при напускането на общия пазар, работните места и средствата за съществуването на обикновените хора ще се окажат под заплаха”, смята Камерън.
Водещи
-
Тежък инцидент с електрическо превозно средство в „Слънчев бряг”
По неофициална информация от местната полиция произшествието е станало около 14:00 часа на...
14.08 | 17:40
-
Правителственият самолет ИЛ-96-300 на Специалния летателен отряд "Русия" излетя от летище Внуково
В делегацията ще участват също министърът на отбраната Андрей Белоусов и финансовият министър...
14.08 | 17:22
-
Този след обяд ще бъде предимно слънчево с временни увеличения на облачността над южните и западните райони
Там се очаква да духа временно силен вятър от изток-североизток с пориви до 20-22 m/s.
14.08 | 16:15
-
The Atlantic: Путин може би залага капан
Белият дом отхвърля опасенията, че Путин може да надхитри Тръмп.
14.08 | 15:30
Най-четени
-
The Atlantic: Путин може би залага капан
Белият дом отхвърля опасенията, че Путин може да надхитри Тръмп.
14.08 | 15:30
-
Без вода в Плевен: докога?
Вчера хората излязоха на протест и настояват проблемът да бъде решен.
14.08 | 10:15
-
Пророкът на кризата от 2008 г. предсказа какво ни предстои сега
Според него нито един друг пазар в света не може да се похвали с такава концентрация на...
14.08 | 10:45