Карнавалът в Сао Пауло кипи 10.02 | 11:14

Хиляди се включиха в традиционната забава

От Владислав Рашков

Карнавалът в Сао Пауло започна, а самба музиката е изпълнила улиците на бразилския град, информира Huffington Post.

Участниците са пременени в костюми на супер герои, момичета танцуват в заешки костюми, а наоколо се мяркат зомбита и принцеси. 

Самбата обаче въобще не е единствената музика, която съпътства веселбата. Могат да бъдат чути латино ритми, електро бийтове, както и много други съвременни стилове музика.

По улиците могат да се видят и хора, които пеят песни на поп иконата Майкъл Джаксън.

Сред тълпата има много хора с ръкавиците, които Джако носеше в миналото, подобни перуки, както и такива, които имитират неговите движения и визия от различни периоди на неговата кариера.

Над 300 хил. чужденци са се стекли на тазгодишния карнавал, който ще продължи до 13 февруари 2013 г.

Най-четени