Касапница в Тексас, 20 убити след стрелба в МОЛ от мразещ латиносите 04.08 | 10:50
Терористът е публикувал манифест,в който се заклеймява "нашествието" на латиноамериканци в САЩ и се прави препратка към нападението срещу две джамии в новозеландския град Крайстчърч

20 души са убити при стрелба в търговски център американския град Ел Пасо, съобщи на пресконференция губернаторът на щата Тексас Грег Абът. "20 невинни граждани от Ел Пасо загубиха живота си. Ние като щат се обединяваме в подкрепа на жертвите и техните семейства. Искаме да направим всичко възможно, за да им помогнем и да ги подкрепим. Молим се Бог да бъде с тези, които са пострадали по някакъв начин и да се погрижи за раните им."
26 души са ранени, обявиха от полицията. За стрелбата е задържан един заподозрян, бял мъж, на възраст между 20 и 30 години: "Знам, че има един задържан, нямам информация къде е станало задържането. Първоначалните данни за използваното оръжие при стрелбата са за пушка, но все още не мога да ги потвърдя. Все още нямаме и информация и представа какъв е мотивът зад случилото се. Работим по това", каза говорителят на полицията в града Робърт Гомес.
По-късно от силите на реда уточниха, че задържаният е на 21 години и е от предградие на Далас. Разследването проверява възможността да става въпрос за престъпление от омраза, тъй като е бил открит манифест от мъжа, който сочи в тази посока. В него се заклеймява "нашествието" на латиноамериканци в Тексас и се прави препратка към нападението срещу две джамии в новозеландския град Крайстчърч, където бяха убити на 15 март 51 души. Ел Пасо е на границата с Мексико и 80 процента от 680-хилядното му население са латиноамериканци. Вероятно той не е действал сам и се издирват още поне двама стрелци.
Американският президент Доналд Тръмп заклейми в Туитър "ужасната стрелба" в Ел Пасо. Президентът на Мексико Мануел Лопес Обрадор информира, че са били убити трима мексиканци. Според външния министър Марсело Ебрард сред ранените има шестима граждани на страната, включително момиче на 10 години.
От българското външно министерство съобщиха, че към момента нямат данни за пострадали български граждани. При необходимост от съдействие българите в Съединените щати могат да се обаждат на спешния номер 911, както и на телефоните в посолството ни във Вашингтон: (202) 387 0174; (202) 299 0273; (202) 483 1386.
Водещи
-
„Отпор срещу диктатурата“: Пореден протест в София в защита на кмета Коцев ВИДЕО
Гражданското недоволство е и в подкрепа на младежите от Русе
12.09 | 21:00
-
Тръмп: Tърпението ми към Путин се изчерпва
Той намекна за налагане на строги санкции във връзка с войната в Украйна, като същевременно...
12.09 | 20:45
-
Шест нови отсечки за измерване на средна скорост на АМ „Марица”
Те са с обща дължина 36 километра
12.09 | 20:30
-
Откриха заподозрения за убийството на жена в село Крайници
При задържането му направил опит да се самонарани
12.09 | 20:15
Най-четени
-
Кантарджиев: Миналата седмица има с 5,45% увеличение на COVID случаите в сравнение с предходната
Коронавирусни инфекции е имало и ще има, напомни той.
12.09 | 09:59
-
"Маркет ЛИНКС": "Възраждане" губи подкрепа, "ДПС - Ново начало" доближава ПП - ДБ
Ниска избирателна активност при евентуални избори
12.09 | 10:26
-
Дебора: Изпитвам страх
Делото в Районния съд в града започна отначало и се води при закрити врати. Георгиев е обвинен...
12.09 | 11:15
-
Радостин Василев: Очаквам това да е първият вот на недоверие, подкрепен от цялата опозиция
„Днес до 13:00 ч. трябва да сме събрали подписите и заедно с ПП-ДБ да депозираме общ вот на...
12.09 | 10:59