Киев се възползва от провокацията на Пригожин и се готви за настъпление към Бахмут 24.06 | 14:40
Това съобщават от руското Министерство на отбраната
Киев се е възползвал от провокацията на основателя на "Вагнер" Евгений Пригожин и съсредоточава части за настъпление в тактическото направление на Бахмут, предадоха ТАСС и БТА, като се позоват на руското министерство на отбраната.
"Възползвайки се от провокацията на Пригожин за дезорганизиране на ситуацията, киевският режим съсредоточава за настъпателни действия подразделения от 35-а и 36-а бригада на морската пехота на Въоръжените сили на Украйна в Бахмутското тактическо направление", заяви министерството.
Ведомството добави, че руските въоръжени сили са отговорили с въздушни и артилерийски удари по противника.
Междувременно в Киев фрагменти от безпилотен самолет са паднали върху паркинг в центъра на украинската столица и службите за спешна помощ са пристигнали на място, съобщи кметът на града Виталий Кличко, цитиран от Ройтерс.
Кличко добави, че двама души са били ранени в централния киевски квартал Соломянский, а на снимки, публикувани в социалните медии, се вижда, че най-горните етажи на небостъргач са в пламъци.
Руският анализатор Борис Рожин коментира, че това не може да бъде от падащи отломки, както властите в Украйна се опитат да представят "работата на ПВО".
В цяла Украйна беше обявена въздушна тревога в продължение на повече от час и в Харков, втория по брой на населението град в страната, бяха регистрирани експлозии. Съобщава се за експлозии и в Днепър в Централна Украйна, както и в други градове.
В доклад на украинските въоръжени сили се отбелязва, че са били задействали противовъздушни подразделения в цялата страна.
Водещи
-
Рут Колева бременна в 7-ия месец от разведен чужденец (СНИМКА)
Певицата обяви и пола на бебето
05.02 | 17:20
-
Райчев: Радев се връща към корена на неговия авторитет - вдигнатия юмрук
Има преподреждане на политическите съюзи, смята той
05.02 | 17:00
-
Борислав Гуцанов влиза в Надзорния съвет на НОИ
Правителството определи нови членове на Надзорния съвет на Националния осигурителен институт
05.02 | 16:15
Най-четени
-
След сутрешния скандал – физически сблъсък между Костадинов и Мирчев в НС
Повод за сблъсъка станаха взаимни обвинения за финансиране от американска и руска страна
05.02 | 13:10
-
Украинката Ксения Плачкова първо заклала сина си, докато спял
Това стана ясно по време на заседанието на Софийския окръжен съд, на което бе гледана мярката...
05.02 | 13:50
-
Гроздан Караджов с тревожни данни за парите по ПВУ
05.02 | 13:30
-
Желязков: До десет дни ще бъдат представени параметрите на Бюджет 2025
Ще внесем бюджет, който бих нарекъл бюджет на стабилизирането на публичните финанси, за който...
05.02 | 10:15