Кипър гласува: Полицейските коли се превръщат в избирателни урни 14.05 | 14:45
Полицията предвижда, че на тези избори ще бъдат необходими около 300-400 полицаи допълнително

Полицейски автомобили ще се превърнат в мобилни избирателни урни, за да могат кипърските избиратели, които са дали положителен тест за COVID-19, да упражнят правото си на глас на предстоящите парламентарни избори в Република Кипър на 30 май, съобщава в електронното си издание кипърският вестник "Филелефтерос".
Полицията предвижда, че на тези избори ще бъдат необходими около 300-400 полицаи допълнително, защото се планира да бъдат организирани 100-150 мобилни избирателни секции в цялата страна. Във всяка от тях ще има двама полицаи, един от които шофьор, а на задната седалка ще бъдат председателят на мобилната секция и неговият асистент.
Кипърските граждани, които са диагностицирани със заразата в последните 14 дни преди изборите, ще трябва да декларират желанието си да гласуват до 28 май в министерството на вътрешните работи, за да бъде изготвен график за всеки регион. Гласоподавателят ще получава телефонно обаждане на мобилния си телефон, за да излезе от дома си, да гласува и после да се прибере обратно.
Персоналът на мобилните секции ще бъде ваксиниран или ще притежава т.нар. SafePass, който удостоверява, че е поставена поне една доза от ваксините преди определен срок или лицето е прекарало заболяването в последните 6 месеца.
Очаква се, че кипърските гласоподаватели, които ще бъдат под карантина към деня на изборите, да бъдат няколко хиляди, но е неизвестно колко от тях ще заявят желание да гласуват. По отношение на хората, които са в контакт с тях, е решено, че те ще гласуват по нормалния ред с взимането на всички необходими предпазни мерки.
Общо в Кипър ще бъдат отворени 1150 изборни секции, като заедно с мобилните, броят им ще надхвърли 1250.
Водещи
-
Ако има искане, България ще даде въздушен коридор на руския президент, за да стигне до Будапеща
Това стана ясно от думите на министъра на външните работи Георг Георгиев, казани по време на...
20.10 | 18:00
-
18,6% ръст на минималните тарифи искат таксметровите организации
Промяната ще бъде гласувана в четвъртък
20.10 | 17:45
-
Металдетекторни рамки на входа на моловете предлагат от СДВР
Директорът на СДВР Любомир Николов допълни, че ще продължи полицейското присъствие пред...
20.10 | 17:30
-
Врачка казала на Светлана Василева, че има открадната сестра
Блондинката вярва на астроложките, които ѝ предрекли както провалите, така и това, че 2026 ще...
20.10 | 17:15
Най-четени
-
15-годишно момче почина, след като беше намушкано в столичен мол
Часове по-късно предполагаемият извършител е бил задържан
20.10 | 09:00
-
Двама задържани за номушканото момче в мол в София
15-годишният тийнейджър почина в болница
20.10 | 11:16
-
И днес българският държавен глава беше с цивилен автомобил
Продължава визитата на унгарския президент у нас
20.10 | 12:59
-
Заради гонка с 260 км/ч: Загина невинен шофьор
Това обявиха от Сдружение "Ангели на пътя"
20.10 | 15:15