Китай предлага помощ на Венецуела за възстановяването на електрозахранването 13.03 | 13:03
По-рано Мадуро обяви, че ще поиска такава още от Русия, Куба и Иран

Китай е готов да помогне на Венецуела да възстанови електрическата си мрежа с оглед на прекъсванията на тока, оставили на тъмно голяма част от латиноамериканската държава през миналата седмица, съобщи в сряда китайското външно министерство, предаде БНР.
По-рано тази седмица президентът на Венецуела Николас Мадуро обяви, че ще поиска помощ от Русия, Китай, Куба и Иран в разследването на неотдавнашните прекъсвания на електроснабдяването в страната.
Във връзка с мащабната авария главният прокурор на Венецуела Тарек Уилям Сааб стартира разследване срещу лидера на опозицията и самопровъзгласил се за президент Хуан Гуайдо по обвинение за саботаж на венецуелската електроенергийна система. Гуайдо на свой ред обвини правителството за парализиращите страна прекъсвания на тока, описвайки ги като "продукт на корупцията и на неспособността на режима да управлява".
Прекъсванията в електрозахранването започнаха на 7-март след скъсване на стена на язовирът "Гури", оставяйки по-голямата част от страната без електричество. Това доведе и до проблеми за държавната нефтена компания на Венецуела PDVSA, която до началото на настоящата седмица не успя да възобнови износа на суров петрол от основното си пристанище с оглед на прекъсване на електрозахранването.
Водещи
-
Министърът на отбраната на САЩ: Операцията беше брилянтна
Хегсет каза още, че бомбардирането на иранските ядрени обекти не е целяло смяна на режима в...
22.06 | 18:00
-
Жена загина при тежка катастрофа между Лясковец и Долна Оряховица
Лек автомобил се е преобърнал в крайпътна нива
22.06 | 17:40
-
мс: Няма непосредствена заплаха за сигурността страната ни
Службите за сигурност следят ситуацията в Близкия изток и своевременно докладват на...
22.06 | 17:20
Най-четени
-
Черният леопард е забелязан преди месеци край Исперих, открити са следи
Изготвен е профил на евентуалния собственик на дивото животно
22.06 | 12:40
-
Атаката на САЩ срещу Иран подготвя пазара на петрол за бум
От обезумели пазари на опции, до покачващи се цени на товарите и дизела - цялата тази...
22.06 | 12:00
-
Оше издирват избягалия хищних в природния парк "Шуменско плато"
Фотокапани, термокамери, дронове и десетки специалисти на терен се опитват да заловят...
22.06 | 10:20
-
Геро стана жертва на фалшива реклама за отслабване
Актьорът опроверга, че е рекламно лице на съмнителен продукт
22.06 | 11:40