Клинтън отрече да е обменяла секретна информация по мейла 26.07 | 14:09
Дипломатическият скандал с ексдържавния секретар и кандидат-президент на САЩ продължава
Кандидатът за номинация на Демократическата партия за президент на САЩ Хилари Клинтън отрече да е обменяла каквато и да било секретна информация с някого по личната си електронна поща. Това обяви Клинтън, цитирана от Ройтерс и БГНЕС.
Изявлението й бе по повод съобщението в медиите, че по време на мандата си като държавен секретар на САЩ е получила най-малко четири писма по мейла си, съдържащи секретна информация. За такива писма тя е трябвало да използва защитена компютърна мрежа.
"Не съм изпращала и не съм получавала нищо, което е представлявало тайна в дадения момент", посочва Клинтън.
Скандалът около кореспонденцията на бившата първа дама и ексдържавен секретар избухна, след като стана известно, че като ръководител на дипломатическото ведомство в периода 2009-2013 г., е изпращала писма от личната си електронна поща, а не от правителствената, каквито са изискванията на американската администрация.
Освен това съобщенията са се съхранявали на частен сървър, принадлежащ на самата Клинтън. След това тя е предала кореспонденцията си на разположение на Държавния департамент, който пък по решение на съда, трябва да публикува цялото й съдържание, с изключение на секретната информация.
Водещи
-
Топлинните счетоводители тайно вдигнаха с до 40% таксите за парно
КЗП и НАП ще проверяват дали надутите тарифи нарушават Закона за еврото
21.07 | 15:20
-
Мъж с джип прегази нарочно стадо овце, 4 загинаха на място
Други четири са с тежки наранявания
21.07 | 15:10
-
Кондуктор разцепи веждата на жена с касов апарат
Служителят на БДЖ си изпуснал нервите след скандал
21.07 | 15:00
Най-четени
-
Йотова ще посети Трета авиобаза в Граф Игнатиево
В срещите и обиколката на авиобазата ще участват също министърът на отбраната Димитър Стоянов...
21.07 | 09:59
-
Общо 7008 са регистрираните повиквания на единния европейски номер за спешни повиквания 112 през изминалото денонощие
За едно събитие или инцидент е възможно да са постъпили две или повече обаждания, уточниха от...
21.07 | 12:30
-
С кражби от вили и селски магазини без камери Асен Симеонов изхранва себе си и 11-годишната Наталия
Симеонов похити детето от дома му във варненското село Константиново
21.07 | 12:00