Колега и бивша съпруга на убиеца от Орландо: Омар Матин беше гей 14.06 | 13:46
Посещавал с приятели същия гей клуб, баща му го наричал "хомосексуалист“
Най-големият масов убиец на Америка – Омар Матин, който разстреля 49 души и рани над 50 в гей клуба Pulse в Орландо преди три дни, също е имал хомосексуални наклонности. Това съобщи вестник "Ню Йорк пост", цитиран от РИА-Новости.
Изданието се позовава на интервю на бившата съпруга на престъпника Ситора Юсуфий за бразилска телевизия. Тя била омъжена за Матин в продължение на три месеца през 2009 г. Сегашният й съпруг Марко Диас съобщава от нейно име, че Матин имал хомосексуални наклонности. Дори в нейно присъствие неговият баща го наричал "хомосексуалист".
Диас обясни, че "ФБР помолило да не разкриват този факт пред американските медии".
За нетрадиционната ориентация на Матин разказа пред медиите и бивш негов колега от полицейската академия, чието име обаче не се посочва.
Изданието Palm Beach Post пише, че веднаж Матин поканил колегата си на среща. Мъжът разкрива още, че заедно с Матин и други колеги са посещавали гей клуба след занятия в академията, която е към колежа "Индиън Ривър", щата Флорида.
По-рано стана известно, че посетителите на гей клуба са виждали Матин в заведението.
Атентаторът бе убит от полицията в неделя, след като извърши пъкления си замисъл в заведениетоо жертви в подобен род престъпления в САЩ.
Групировката "Ислямска държава" обяви, че родения в Афганистан убиец е извършил масовото убийството от името на джихада. В същото време властите на САЩ още се въздържат да кажат окончателно дали убийството е терористичен акт или криминално престъпление.
Водещи
-
Панчугов: Ако Радев не излезе на политическия терен сега, по-късно вече няма да има смисъл
„Румен Радев не е политик и няма опита на Бойко Борисов. Той няма партия, а опитите му да...
06.01 | 16:00
-
Вижте мъжкото хоро на Богоявление в р. Тунджа ВИДЕО
В народни носии и под звуците на тъпани и гайди мъже влязоха в ледените води на реката
06.01 | 15:45
-
Ванга е предсказала кога и как ще настъпи Краят на света?
Британските таблоиди припомнят пророчествата й
06.01 | 15:30
-
Синът на Рамзан Кадиров е назначен за вицепремиер на Чечня
20-годишният младеж ще съчетава новата длъжност с поста си като министър на спорта и младежта
06.01 | 15:20
Най-четени
-
БАН наложи официални правила за изписването на новата национална валута
Край на „еврата“ в официалната реч
06.01 | 10:59
-
Една платформа, всички услуги: НОИ улеснява достъпа до обезщетения и пенсии
Всички съществуващи до момента отделни справочни електронни услуги са интегрирани в...
06.01 | 12:00
-
Румен Радев: Връчвам първия мандат възможно най-скоро
Натиск за промени в Изборния кодекс
06.01 | 12:45