Кораб на мексиканските ВМС се блъсна в Бруклинския моста 18.05 | 10:00
Двама са загинали, а пострадалите са 17

Кораб на мексиканските военноморски сили се е блъснал в Бруклинския мост в Ню Йорк, при което са загинали двама души, а най-малко 17 са ранени, предава Sky News, цитирана от ИА ФОКУС.
Мексиканските военноморски сили съобщават в публикация на X, че корабът Cuauhtemoc, който е учебен кораб на академията, е бил повреден при сблъсъка.
Видеоклип, публикуван в интернет, показва как корабът, който е плавал под мексикански флаг, остъргва долната част на моста.
След това той се понесе към брега на реката, докато зрителите се отдръпват от брега.
Кадети от военноморските сили, облечени в бели униформи, са били видени да висят от напречните греди на кораба след катастрофата.
Кметът на Ню Йорк Ерик Адамс съобщи, че двама души са загинали, а други 17 са ранени, включително двама, които са в критично състояние.
Очевидци разказват пред Associated Press, че са видели двама души да бъдат изведени от кораба на носилки.
Твърди се, че никой не е паднал във водата.
Кметът Адамс заявява, че се полагат "обединени усилия", за да "се уверим, че ще се погрижим за всички, които са били на кораба".
Полицейското управление на Ню Йорк съобщава, че плавателният съд е загубил мощност, преди да навлезе в Бруклинския мост.
Оттогава мостът е отворен отново, без да са нанесени големи щети.
Комисарят на полицията Джесика Тиш заявява, че разследването ще бъде поето от Националния съвет за безопасност на транспорта.
По данни на мексиканския флот корабът Cuauhtemoc е дълъг около 297 фута и широк 40 фута. За първи път той е плавал през 1982 г.
Всяка година той тръгва в края на занятията във военноморското училище, за да завърши обучението на кадетите.
Той напусна мексиканското пристанище Акапулко, на брега на Тихия океан, на 6 април с 277 души на борда, съобщават тогава военноморските сили.
Водещи
-
НиЛо и Ники Михайлов се оженили на тайна церемония
Вече 19 г. пламти любовта между тях
18.05 | 15:30
-
Кметът Терзиев: Протестът на шофьорите е незаконен и несправедлив
Пети ден София е без наземен градски транспорт, метрото работи
18.05 | 15:00
-
Даниел Вълчев: В обществото нямаме консенсус кой труд колко струва
Деканът на Юридическия факултет на СУ „Св. Климент Охридски“ се надява стачните действия да не...
18.05 | 14:00
Най-четени
-
Австрия е победителят на Евровизия тази година
Оперният певец JJ с емоционалната песен Wasted Love очарова милиони по света
18.05 | 10:20