Коронавирусът вече заразява и новородени 05.02 | 18:00
Едно от заразените бебета е диагностицирано само 30 часа след раждането си

Два случая на заразяване с новия коронавирус бяха открити при новородени в града на огнището – Ухан, съобщава детска болница в града, цитирана от РИА "Новости", предаде БГНЕС.
"Детска болница в Ухан потвърди два случая на заболяване на новородено с новия коронавирус. На едното от тях диагнозата е поставена 30 часа след раждането. Неонатолозите разглеждат възможността за непосредствено предаване на вируса от майка на дете”, се казва в съобщение на болницата.
Второто дете се е родило на 13 януари и по време на раждането е било здраво. Състоянието на двете бебета се оценява като стабилно. При майките е потвърдена инфекция с новия тип коронавирус.
Броят на заразените с 2019-nCoV в континентален Китай надхвърли 24 300 души, а починалите са 490. Един човек почина и в Хонконг. Над 170 са болните от коронавируса извън тази страна, като един от тях е починал.
Водещи
-
Петьо Цеков: Всички се държат така, сякаш утре сме на избори
Любомир Стефанов: Стана мантра каквото и да се случва в държавата, Пеевски да управлява кораба
27.07 | 18:00
-
Мъж застреля любовника на бившата си жена и изгори кучетата й живи
Местен жител заключил децата си, заплашил да запали и тях
27.07 | 17:21
-
Пламнала и борова гора в местността „Бакаджик” край Ямбол
Пожарът разгръща фронта си и се вижда от АМ „Тракия”
27.07 | 17:00
Най-четени
-
Астрофизик: 5 доказателства, че има живот след смъртта
27.07 | 12:00
-
Когато глупостта и стремежът за власт се сблъскат, произвеждат катастрофи
Това направи ПП-ДБ с КПКОНПИ, смята депутатът от ИТН Станислав Балабанов
27.07 | 12:20
-
Мъж застреля любовника на бившата си жена и изгори кучетата й живи
Местен жител заключил децата си, заплашил да запали и тях
27.07 | 17:21