Коронавирусът стигна и до централата на НАТО 09.03 | 13:57
Заразеният служител е под карантина в дома си, бил е на почивка в Италия

НАТО потвърди, че служител на организацията е заразен с COVID-19 и се предприемат мерки за предотвратяване на разпространението на вируса.
Мъжът е бил заразен в Италия, докато е бил на почивка. Той се почувствал зле миналата седмица и е бил тестван за симптоми, подобни на треска. Членът на Алианса е под карантина у дома си, съобщи пресслужбата на НАТО, предаде БГНЕС.
Колегите му били информирани малко след пристигането на положителния резултат и сега всички работят от вкъщи. Всички служители на НАТО също са информирани.
За да осигури безопасността на персонала и посетителите на НАТО, организацията прилага превантивни мерки в съответствие с насоките на Световната здравна организация. Това включва временното спиране на някои командировки на НАТО, служителите се съветват да работят от дома си, когато е възможно, а всички групови посещения в централата на НАТО в Брюксел са временно спрени. Алиансът е в контакт с белгийските власти и има солидни мерки и планове, които ще позволят на организацията да продължи да функционира.
Водещи
-
МВР купува необозначени патрулки за контрол на агресивните шофьори
Вътрешният министър каза също, че е необходимо да се създаде такова ниво на координация, което...
14.04 | 17:59
-
От 15 април до 31 май влиза в сила забрана за риболов в област Монтана
От ИАРА в Монтана съобщиха, че през 2024 година за нарушаване на забраната за риболов по време...
14.04 | 17:40
-
Politico: Лондон алармира - Путин иска Западните Балкани като следваща "площадка за игра"
Линии на разлома и увертюри в Косово
14.04 | 17:20
-
Песен за Сияна разплака русенци на протеста срещу войната по пътищата
Различни емоции от мъка, гняв и тъга бяха изписани по лицата на мъже, жени, деца, които се...
14.04 | 16:59
Най-четени
-
Започва Страстната седмица
Днес, на Велики понеделник, започва Страстната седмица, която бележи последните дни от...
14.04 | 09:22
-
Двама души са транспортирани в болница „Пирогов“ след нападението в района на Централните хали в София
Пострадалият е бил откаран по спешност в най-голямата болница в столицата за спешна помощ с...
14.04 | 11:15
-
Облачен понеделник, на места ще превали
Максималните температури ще бъдат между 13° и 18°
14.04 | 08:00