Космическа драма: Кораб експлодира над пустинята 01.11 | 11:51
Пилот загина в трагедията

Пилот загина, след като суборбиталният космическо кораб SpaceShipTwo се разби в близост до град Бейкърсфилд, Калифорния.
Летателното средство се разби кратко след излитането си. Това беше първият изпитателен полет на кораба от 9 месеца насам, уточнява CNN.
Корабът експлодира в пустинята Моахаве, като вторият пилот е тежко ранен в инцидента.
SpaceShipTwo е собственост на Virgin Galactic.
В изявление на компанията след трагедията се казва, че летателното средство се е разбило след "сериозна аномалия" малко след като се е отделило от WhiteKnightTwo.
Малко по – късно стана ясно, че SpaceShipTwo е било заредено с нов тип ракетно гориво, което до момента не е било използвано по време на полети. Компанията собственик твърди, че то е било тествано многократно на земята.
Националната служба за транспортна безопасност на САЩ започват разследване на случая, което вероятно ще отнеме няколко дни.
Собственикът на Virgin Ричард Брансън заяви готовността си да съдейства напълно на разследването. Той обеща също така, че ще продължи проекта си си за космически туризъм въпреки трагедията. Бизнесменът изрази дълбокия шок и тъга от случилото се.
Водещи
-
Антон Кутев: На първия ред в НС стоят криминално проявени хора
Има вероятност правителството да падне между юли и Нова година, прогнозира той
28.05 | 21:00
-
Едно по едно: Пророчествата на Ванга за 2025-а се сбъдват?
Зловещи съвпадения или истински прозрения?
28.05 | 20:45
-
Корман Исмаилов: Случилото се с Доган, ще се случи и с Пеевски в бъдеще
"Румен Радев е противоречива личност и изхожда от популистки позиции"
28.05 | 20:15
Най-четени
-
Съвсем нов и силно заразен вариант на Ковид-19, обозначен като NB.1.8.1
Мутацията вече е открита и у пътници, посетили Китай, Япония, Южна Корея, Тайланд, Франция,...
28.05 | 11:00
-
Борисов: Популизмът взима вече опасни размери в българската политика, особено след образуването на дело в Конституционния съд
Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в кулоарите на Народното събрание днес, коментирайки...
28.05 | 12:45
-
Пореден провал: Ракетата на SpaceX пак не можа да излети
Американската компания потвърди, че е загубила прототип на тежката ракета „Старшип“
28.05 | 15:20
-
На прага на еврозоната: Кога ЕС ще одобри България за приемане на единната валута
Това означава, че след това министрите от Еврогрупата и първите европейски финансисти от...
28.05 | 10:26