Кремълският говорител коментира думите на Борис Писториус за готовността да убиват руски войници 15.07 | 10:30
Готовност за бойни действия
Говорителят на руския президент Дмитрий Песков заяви, че Германия отново става опасна. Той направи това изявление пред руското издание РБК в отговор на думите на германския министър на отбраната Борис Писториус за готовността на германските войници да убиват руски военни в случай на война.
"Германия отново става опасна", заяви Песков, като отбеляза, че му е трудно да повярва на думите на Писториус. "Но, уви, това е вярно", добави той.
Изявлението на Кремълския говорител е реакция на интервю на Писториус за британското издание Financial Times, публикувано в неделя. В него германският министър на отбраната заяви, че е възможно да се говори за мир и разведряване на отношенията само от позицията на силата.
Готовност за бойни действия
"Ако възпирането не проработи и Русия нападне, ще се случи ли това? Да", каза Писториус в интервюто. Той препоръча на журналистите да отидат във Вилнюс и да поговорят с представителите на германската бригада там, защото "те знаят своята работа".
Германският министър подчерта, че целта не е да се заплашва никого, а да се изясни позицията на Берлин. "Искаме да живеем в мир с вас, но не мислете, че сме слаби или че няма да се защитаваме", посочи той.
Значение на източния фланг
Писториус отбеляза и значението на източния фланг на НАТО в Прибалтика и Полша. Според него войниците от германската бригада във Вилнюс познават добре работата си и са готови да изпълняват задълженията си при необходимост.
Русия многократно е отхвърлила спекулациите, че планира да нападне страните от НАТО, като ги е нарекла "безсмислица". Миналия месец Песков заяви, че алиансът просто се нуждае от "чудовище", за да оправдае съществуването си и нарастващите разходи за отбрана.
Водещи
-
Румен Петков: Няма как всички да са доволни от един бюджет
Да окупираш парламента в почивния му ден е като да превземеш банята в Плевен, която е...
22.11 | 14:30
-
Анна-Мария Конова и Атанас Пеканов гушнаха първото си бебе
То е проплакало навръх Въведение Богородично - 21 ноември
22.11 | 14:00
-
Орбан: Следващите седмици са критични за мира в Украйна
Смятам, че настъпи повратна точка и следващите две-три седмици ще бъдат изключително важни,...
22.11 | 13:40
-
Русия: Планът на САЩ има за цел да спре загубите на територии от Украйна
"Наблюдавайте внимателно тези, които го атакуват и как те се облагодетелстват от една...
22.11 | 13:20
Най-четени
-
Протестите срещу реформата за паркиране в столицата продължават
Днес недоволството си от нея ще изразят жители на кварталите "Хаджи Димитър" и "Сухата река"
22.11 | 11:40
-
Авиоотрядът продаде VIP хеликоптера Ми-8 за 1,8 млн. лева
Машината бе наемана за екшън филми
22.11 | 11:00
-
ЕК ни дава на съд заради замърсяване на въздуха
Освен България Еврокомисията ще предяви иск и към Литва, Португалия и Швеция
22.11 | 10:20
-
Нов скок в цените на зеленчуците
Причината е в растящите разходи на оранжерийните производители
22.11 | 09:45