Кристалина Георгиева сред 100-те най-влиятелни жени на света, според „Форбс“ 12.12 | 16:24
Първото място заема Ангела Меркел, последна е Грета Тунберг

Българката Кристалина Георгиева е на 15-то място в класацията на "Форбс” за стоте най-влиятелни жени през 2019 г., предаде БГНЕС.
Начело на класацията за девета поредна година е канцлерът на Германия Ангела Меркел, следвана от председателя на Европейската централна банка Кристин Лагард, председателя на Камарата на представителите в САЩ Нанси Пелоси и новия председател на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен.
Меркел е отличена заради борбата ѝ срещу антиимигрантските настроения в Европа, а Пелоси е възприемана като основен вдъхновител на процедурата по импийчмънт срещу американския президент Доналд Тръмп.
На 20 място в класацията е американската телевизионна водеща Опра Уинфри, а на 40-то британската кралица Елизабет II.
Министър-председателят на Сърбия Ана Бърнабич е поставена на 88-мо място в списъка и е обявена като "първият явен гей министър-председател в традиционно консервативна Сърбия”.
Последно място заема младата екоактивистка Грета Тунберг.
Водещи
-
Патриарх Даниил: Господ с възкресението си ни показа, че има нов вид живот
Той участва в празнична литургия в храма "Свето Възкресение Господне" в столичния квартал...
21.04 | 11:40
-
NYT: Пийт Хегсет е публикувал данни за ударите в Йемен в чат със съпругата си
В разговора са изпратени летателни планове на изтребители
21.04 | 11:20
-
Богомолци последваха чудотворната икона от Бачковския манастир
Всяка година на Нтория ден от Възкресение се прави литийно шесвие в нейна чест
21.04 | 11:00
Най-четени
-
Започва Светлата седмица
Днес е Светли понеделник, вижте какво се прави, а какво е забранено през всеки от дните й
21.04 | 09:00
-
Наръгаха в корема 30-годишен мъж в Търговище
Приятелите на пострадалия готвят протест във вторник
21.04 | 09:45
-
Затопля се още, но на места ще превали
Максималните температури ще бъдат между 22° и 27°, за София: 23°-24°
21.04 | 09:15