Лагард: Потенциална търговска война между ЕС и САЩ е губеща и за двете страни 31.03 | 16:16
Коментирайки инфлацията в еврозоната, Лагард подчерта, че задържането ѝ "под контрол" е "постоянна битка"

Управителят на Европейската централна банка (ЕЦБ) Кристин Лагард описа в интервю за радио France Inter потенциална търговска война между Европейския съюз и Съединените щати като "сценарий, който е губещ за всяка от двете страни".
Все пак Лагард също отбеляза, че митата на президента на Съединените щати Доналд Тръмп върху ЕС блок могат да дадат шанс на единния блок да "покаже независимост".
Коментирайки инфлацията в еврозоната, Лагард подчерта, че задържането ѝ "под контрол" е "постоянна битка", тъй като тя трябва да се понижи до целевото ниво от 2% по "траен начин".
"За да направим това, трябва да имаме лихвен процент, който е внимателно определен", каза тя.
Преди това колегата на Лагард от ЕЦБ Луис де Гиндос предупреди, че тарифите на Тръмп могат да окажат отрицателно въздействие върху световната и европейската икономика, но също и върху американската, особено що се отнася до икономическия растежа.
Водещи
-
Израел нанасе нови удари по Техеран
Убити са още трима ирански ядрени учени, с което общият им брой достигна девет
14.06 | 18:00
-
Българин е открит мъртъв в каравана в Серес
Най-вероятно е убит, посочват от гръцката полиция
14.06 | 17:40
-
19-годишна криминално проявена блъсна дете в инвалидна количка във Велинград
Тя се опитала да избяга
14.06 | 17:20
Най-четени
-
Само за 5 г.: Близо 800 старци са намерили смъртта си в домовете на ужаите в с. Ягода
От началото на 2025 г. до извеждането на хората от домовете през миналата седмица са починали...
14.06 | 11:00
-
Проф. Габровски: Зад скандалите с нелегални хосписи стои дълбок социален и медицински проблем
Застаряващото население, масовата емиграция и катастрофалният недостиг на медицински кадри...
14.06 | 12:40