Лидерите на Г-7 се събират в Хага, за да обсъдят Украйна 19.03 | 07:41
Много европейски лидери изразиха своето възмущение от действията на Москва

Съединените щати и техните съюзници от Г-7 ще се съберат в Хага, за да се помисли за по-нататъшни действия относно ситуацията в Крим, съобщават от Белия дом. Много европейски лидери изразиха своето възмущение от действията на Москва.
По думите на канцлера на Германия Ангела Меркел действията на Русия са в разрез с международното право. Външният министър на Великобритания Уилям Хейг пък коментира, че Путин е избрал пътя на изолацията.
Срещата на Г-7 ще се проведе в рамките на срещата на върха за ядрена сигурност в Хага. "Целта на събитието е фокус върху ситуацията в Украйна и по-нататъшните стъпки, които Г-7 може да предприеме, за да отговори на развитията и да подкрепи Украйна ", заяви говорителката на Белия дом Съвета за национална сигурност Кейтлин Хейдън.
САЩ наложи санкции на 11 руски и украински официални лица в понеделник. Г7 включва САЩ, Германия, Великобритания, Канада, Франция, Япония и Италия. Европейският съюз също е поканен на преговорите. Лидерите на Г-7 вече са преустановили подготовката за срещата на върха на Г-8, предаде Reuters.
Действията на Кремъл бяха категорично осъдени от лидерите на много държави като Германия, Италия, Румъния и Япония.
Водещи
-
Румен Радев за F-16: Борисов, вместо да си измива ръцете, да развърже кесията
По-добре неговото правителство да осигури средства, така че този иначе чудесен като бойни...
30.04 | 13:30
-
Депутатите приеха нови правила за избор на състав на Комисията по досиетата
От "Възраждане" се обявиха за закриването ѝ
30.04 | 13:10
-
Корнелия Нинова: Управляващите удрят здрав шамар на работещите по джоба им! Поредният!
Вместо грижа за хората, поредният удар по джоба им.
30.04 | 13:00
Най-четени
-
Балабанов: Не се казвам Асен Василев и не съм правил глупав План за възстановяване и устойчивост, заради който се чудим как да наредим бюджета
Балабанов е категоричен, че за да се свърши цялата планирана работа на правителството - трябва...
30.04 | 09:59
-
Жълт код за опасност от слана
В планините ще бъде слънчево. Ще духа умерен, по билата - до силен североизточен вятър....
30.04 | 08:05
-
Кога преминаваме към електронна трудова книжка и какво да правим, ако сме изгубили хартиената
Къде можете да проверите с кои фирми работодатели сте имали сключени трудови договори:
30.04 | 08:45
-
Таксата по педагогика поскъпва най-много в Бургаския университет
Докторантите ще плащат средно 1650 лв. за обучението си, а за кандидатстване - 80 лв.
30.04 | 09:45