Лидерите на ЕС: Турция да не се намесва в конфликта в Нагорни Карабах 02.10 | 10:28
Макрон иска обяснение от Анкара за прехвърляне на джихадисти от Сирия през турска територия

Турция да спре да се меси в конфликта в Нагорни Карабах и да играе конструктивна роля за деескалацията на напрежението. За това призоваха лидерите на страните членки на ЕС, предаде БНР.
В същото време френският президент Еманюел Макрон поиска обяснения от Анкара заради намесата на джихадистки групи в конфликта в Нагорни Карабах. Той посочи, че 300 бойци са напуснали Сирия, за да стигнат до сепаратистката територия в Азербайджан, преминавайки през Турция и уточни, че Русия също разполага с такива данни.
Макрон заяви, че ще се обади на турския президент Реджеп Ердоган по темата и допълни, че скоро Франция, САЩ и Русия ще предложат инициативи за мир в Нагорни Карабах.
Водещи
-
Изтече чат на високопоставени представители на правителството на САЩ
Ето какво пише в него
25.03 | 21:00
-
Заснеха мистериозна синя спирала в небето над Европа (ВИДЕО, СНИМКИ)
Кадри на спиралата, заснети на 24 март, бяха изпратени от различни точки на Стария континент
25.03 | 20:45
-
Кметът на Петрич: Няма злоупотреба с евросредства
Димитър Бръчковbуточни, че Общината започва да събира документи и доказателствата в своя...
25.03 | 20:15
Най-четени
-
Народен лечител >> Благовещение: Излизайте с десния крак и с пара в джоба за късмет
Изчистете дома си и пречистете със светена вода, светва Слав Херлев
25.03 | 13:30
-
"Унижавам и мачкам всички безполезни роби!" Това пише Габриела Сашова, обвинена в изтезаването на животни
Засега водещата версия е, че са ги взимали от обяви за осиновяване в интернет. Разследването...
25.03 | 10:30