Лукашенко: Войските на НАТО „влачат“ към Беларус алтернативен президент 22.08 | 18:01
Както очаквахме, всичко върви по плана на цветните революции, заяви беларуският президент
Президентът на Беларус Александър Лукашенко поиска ръководството на министерството на отбраната да предприеме всички мерки за защита на териториалната цялост на страната, като обърне специално внимание на западната й част. Държавният глава направи съответното изявление в събота при посещение на военен полбигон край Гродно.
"На първо място, за защита на западната перла на Беларус с център в Гродно. С приемането на най-строгите мерки за защита на териториалната цялост на страната ни”, заяви Лукашенко, цитиран от агенция БелТА, предаде БГНЕС .
Президентът на Беларус заяви, че против неговата страна се използва сценарият на цветните революции с използването на външен фактор.
"Всичко е ясно. Както очаквахме, всичко върви по плана на цветните революции с нажежаване на вътрешната политическа ситуация в страната”, каза той. "Оригиналността и особеността на ситуацията се състои във факта, че е свързана външен фактор, което не винаги е така. Обикновено те се въртят вътре, свалят действащото правителство. Но тъй като правителството у нас си тежи на мястото, яростно се съпротивлява, включиха външен фактор”, каза Лукашенко.
Лукашенко също обяви очевидна западна военна подкрепа за опозицията, за което свидетелства движението на войските на НАТО към границите на Беларус. "Виждате, че те вече влачат насам "алтернативен президент” тук, правят това сериозно, доколкото западните държави наливат финансиране и подкрепа”, каза Лукашенко. "Военната подкрепа е очевидна – движението на войските на НАТО към границите”, подчерта беларуският лидер. Според него опозицията планира да се обърне към западните държави, в случая към членовете на НАТО, за да защитят населението. "Въведат ли войски – и можете да сложите край на Беларус”, каза Лукашенко.
Президентът счита подкрепата на западните страни за опозицията за пряка намеса в ситуацията в Беларус.
Водещи
-
Любомир Дацов: Бюджет 2026 допълнително стимулира негативни процеси
"Не е нормално бюджетът да се управлява по технически формули", смята финансистът от Фискалния...
16.11 | 18:00
-
Божидар Божанов: 46% преразпределение от БВП води до скорошен сблъсък с айсберга
Това е бюджетът на Пеевски, смята депутатът от ПП - ДБ
16.11 | 17:40
-
Киселова: "Лукойл" зависи не само от кабинета и особения управител, а от геополитическата конюнктура
БСП искали увеличение на данък дивидент, защото управители на фирми плащали 5% данък дивидент...
16.11 | 17:00
Най-четени
-
Държавата дава ваучери по 20 000 лв. за саниране на къща
16.11 | 10:40
-
Костадинов от Сочи: Срещнах се с Дмитрий Медведев, "Възраждане" пише история
Лидерът на "Възраждане" заедно с депутата от партията Ангел Георгиев и евродепутатите Рада...
16.11 | 13:20
-
Добрев за бюджет'26: Работата е толкова объркана, че следващият бюджет ще е хубав
Той предупреди, че дефицитът може да бъде над 3%
16.11 | 13:00
-
Назначаването на Румен Спецов за особен управител на „Лукойл“ поражда сериозни въпроси
Темата коментира зам.-председателят на парламентарната комисия по енергетика и депутат от...
16.11 | 11:58