Люта зима създава транспортни проблеми в Германия 09.02 | 16:05
Блокирани по пътищата шофьори мръзнат без храна и вода

Хиляди шофьори останаха блокирани в задръствания в Германия през нощта срещу вторник, тъй като най-силният снеговалеж от години причини хаос в пътуванията в цялата страна, съобщи АФП, предаде БГНЕС.
Движението по магистрала А2 близо до град Билефелд е спряно от обилен снеговалеж, като някои шофьори са блокирани там поне 16 часа, съобщават медиите.
Бъркотията, причинена от камиони, затънали в снега и образували опашка от повече от 37 километра, все още не беше разчистена до сутринта във вторник рано, съобщи местната полиция.
Клипове в социалните мрежи показват зъзнещи шофьори, сгушени в автомобилите си, оплакващи се, че остават с часове без храна, докато температурите спадат до минус 12 градуса по Целзий.
Мощни задръствания са отчетени и в други части на страната, включително Хесен, където някои шофьори са останали в колите си по 15 часа, казват от полицията.
Министърът на транспорта Андреас Шойер помоли жителите да избягват да се качват в автомобилите си поне до сряда.
По-специално Северна и Източна Германия бяха затрупани от сняг в неделя и понеделник вечер, с подобни на виелица условия и някои от най-ниските температури, наблюдавани от години.
В Билефелд мъж беше намерен мъртъв на заснежен път в понеделник, въпреки че спешните служби заявиха, че първоначалните констатации предполагат, че е претърпял спешна медицинска помощ.
Влаковите служби в цялата страна са забелязали сериозни закъснения и отменяния поради зимното време, със сняг и лед, задръстващи релсите.
Синоптиците дават надежда с прогноза за намаляване на снеговалежа през следващите дни, но температурите до минус 18 градуса ще означават, че условията за пътуване ще останат опасни.
Водещи
-
Сериозна промяна в регулациите на дронове у нас
14.07 | 13:30
-
Вицепрезидентът на КНСБ Капитанов ще е в ареста до 24 часа
Той бе отведен при щурма на протестиращите, като преди това заяви категоричното си несъгласие...
14.07 | 12:58
-
Протест на работещите в държавните горски и ловни стопанства
Протестът е организиран от КНСБ, а горските служители настояват за увеличение на заплатите и...
14.07 | 12:15
Най-четени
-
Надежда Йорданова: Подготвяме вот на недоверие през септември
Йорданова изрази мнение предстоят ли нови избори в страната.
14.07 | 09:59
-
Тежка година за българското овощарство – след катастрофалните загуби при черешите, сега и реколтата от праскови
Последният удар идва от бурята в Сливенско, придружена с ветрове със скорост до 100 км/ч,...
14.07 | 10:59
-
Имало ли е шамари в „Майчин дом“: Версиите на свидетелка и на лекарката
Междувременно близки на родилката организират протест в нейна защита. Те настояват и за...
14.07 | 09:14