Македонците пак пропищяха от нас 03.04 | 11:23
Български евродепутати крият неправдите към македонското малцинство

Македонците се възмутиха от работата на българските евродепутати начело с Андрей Ковачев. Публикация във вестник "Вечер" твърди, че с дебат в Европейския парламент за положението на македонските българи в края на XIX и началото на ХХ век българските евродепутати още веднъж са се опитали да прикрият неправдата към македонското малцинство.
Проправителственият официоз изтъква като неправди нарушаването на основните им човешки права, непризнаването на македонците и репресиите при опитите за регистриране на македонска политическа партия в България. Изданието отбелязва, че именно въпросът за тълкуването на историята е един от трите основни проблема, заради които двете страни не могат да постигнат компромис за подписване на Договора за добросъседство, за който настоява България.
Другите два са езикът, на който ще бъде съставен документът, и искането на София Македония да се откаже от правото да защитава правата на македонското малцинство в България, посочва "Вечер", цитиран от БТА.
Водещи
-
ЕС готви нови разпоредби за бракуването на коли
С тях ще се сложи край на подхода технически ефективен автомобил да бъде бракуван само поради...
25.07 | 20:46
-
Няма подкрепа от ЕС за държавите от Черноморския регион въпреки последиците от военните действия
Това се казва в Резолюция на Икономическия и социален съвет в България
25.07 | 20:30
-
Властите в Сърбия запечатаха ресторанта на Емир Кустурица
Заведението се намира в eтноселото Дървенград
25.07 | 20:15
-
Любомир Дацов с коментар: До какво би довело замразяване на цените
Единият подход е на „меки мерки”, другият – на „твърди”
25.07 | 20:00
Най-четени
-
Награждават граничаря, прострелял марокански мигрант край Звездец
Граничният полицай стрелял по мароканеца, когато го доближил на ръка разстояние, уточни шефът...
25.07 | 13:30
-
Навършва се една година от взривовете в Елин Пелин
А година по-късно – важни въпроси все още са без отговор.
25.07 | 10:45
-
Дрането продължава: Сурвакат ни с нова такса за вода
Проектозаконът вече е приет от Министерски съвет, предстои да го гласуват в парламента
25.07 | 16:30