Макрон вече е готов за сериозни действия спрямо Русия 15.06 | 18:19
Френският президент се оправда за неотдавнашното си изказване, че Москва не трябва да бъде унижавана
Президентът на Франция Еманюел Макрон изостри тона си към Русия по време на посещението си на френски военен контингент в Румъния.
За първи път от началото на руската инвазия той прави обиколка в Източна Европа, като след Молдова, където той вече пристигна, е възможно да посети Киев.
"Изправени пред войната, започната от Русия срещу Украйна и народа ѝ, позицията на Франция и Европа е ясна от първия ден" - отсече президентът Еманюел Макрон пред френските военни в Констанца.
"Ще направим всичко, за да възпрепятстваме, да санкционираме единодушно Русия, която посочихме като единствено отговорна за тази война и носител на морална, политическа и историческа грешка". добави той.
Макрон се оправда за неотдавнашното си изказване, че Русия не трябва да бъде унижавана. "С това исках да кажа, че живеем на един континент и Русия все така се намира на него". "В един момент, когато сме максимално допринесли за съпротивата, украинският президент ще трябва да преговаря с Русия и ние, европейците, ще бъдем на масата за преговори", каза той.
"Оттук започва изграждането на европейската защита", заяви Макрон пред 500-те френски военни от базата, в която Франция предвижда да удвои присъствието си за една година. Посещението на Макрон, в рамките на което той се изказа и за бъдещето на ЕС и интеграцията на Западните Балкани, се състои в последните дни от френското ротационно председателство на ЕС и по време на парламентарните избори във Франция, които могат да разклатят президентското мнозинство, пише факти.бг.
Водещи
-
Има ли връзка между разполагането на американските самолети на „Безмер” и отпадането на визите за български граждани
Доц. Петър Чолаков коментира и политическата кариера на премиера Румен Радев
21.07 | 21:00
-
МВнР: България не предприема враждебни действия срещу Иран
Външното ни министерство излезе с позиция
21.07 | 20:45
-
Лена Бориславова стана директор на нова гражданска организация
В борда на Институт за правосъден мониторинг влизат още доц. Георги Лозанов, Весела Чернева и...
21.07 | 20:30
-
Кръвната проба на Стоян Колев потвърди: Шофирал е по АМ „Тракия” след употреба на кокаин
Районната прокуратура в Пазарджик е прецизирала обвинението
21.07 | 20:15
Най-четени
-
С кражби от вили и селски магазини без камери Асен Симеонов изхранва себе си и 11-годишната Наталия
Симеонов похити детето от дома му във варненското село Константиново
21.07 | 12:00
-
Общо 7008 са регистрираните повиквания на единния европейски номер за спешни повиквания 112 през изминалото денонощие
За едно събитие или инцидент е възможно да са постъпили две или повече обаждания, уточниха от...
21.07 | 12:30
-
УНСС обяви трето класиране
Класираните кандидат-студенти се записват в специалността, в която са приети.
21.07 | 11:45