Макрон излиза от карантината след седмица 24.12 | 14:45
Френският президент вече няма симптоми, съобщават от Елисейския дворец

Френският президент Еманюел Макрон вече няма симптоми на коронавирус, съобщиха от кабинета му, седмица след като той даде положителен тест за коронавирус, съобщи Агенция Франс прес, предаде БНТ.
Президентът, който беше в самоизолация в официална резиденция близо до Париж, откъдето ръководеше срещи дистанционно, вече не трябва да остава в карантина, добави Елисейският дворец. Макрон "не показва симптоми на този етап", се казва в изявлението и "следователно изолацията на президента може да приключи след седем дни".
По време на самоизолацията си Макрон беше отговорен за "основните въпроси на текущите дела на страната ни" и ще продължи да го прави през следващите часове и дни, се казва в съобщението.
Макрон, който миналия четвъртък даде положителен тест за вируса, показваше симптоми на умора, кашлица и мускулни болки, обещава с всеки ден здравето му да се оправя.
От неговия кабинет съобщиха за "признаци на подобрение" за първи път в сряда, след като в предишни изявления състоянието на 43-годишния президент се описваше като "стабилно".
Водещи
-
Веселин Стойнев за ПП: Оставката на Кирил Петков вече не може да компенсира щетите
Според него всички уличени в корупция трябва да подадат оставка и да бъдат изключени от...
30.06 | 21:00
-
Невиждани юнски жеги морят Европа
В събота в испанския град Ел Гранадо бяха измерени 46 градуса
30.06 | 20:30
-
Страшна трагедия: Пикап прегази детенце
Мотоциклетист откаран по спешност в болница след тежка катастрофа
30.06 | 20:15
Най-четени
-
Николай Василев: Пенсионната възраст трябва да бъде увеличена
Вноските за втория стълб да се вдигнат от 5 на 10%
30.06 | 16:00
-
Почина музикантът Евгени Генчев - Джули от "Виолетов генерал"
Тъжната новина съобщиха от дарк уейв групата, чийто дългогодишен басист бе той
30.06 | 14:10
-
И Бойко Борисов се срещна с Магнус Брунер
Шенген е едно от най-големите постижения на ЕС, заяви лидерът на ГЕРБ
30.06 | 15:30
-
Жена с над 2,50 промила алкохол се удари в дървен цветарник
По случая е започнато разследване.
30.06 | 11:59