Макрон тръгва на европейска обиколка, в петък е у нас 23.08 | 10:49
В България той ще търси подкрепа за реформите в ЕС

Френският президент Еманюел Макрон тръгва на обиколка към 3 европейски държави. Първо той ще посети Австрия, след това ще се отправи към Румъния, а в петък пристига и у нас. Той ще кацне във Варна, където ще проведе срещи с президента Румен Радев и премиера Бойко Борисов.
Няма важни и неважни страни в ЕС – това се очаква да бъде основното послание на френския президент Еманюел Макрон по време на обиколката. През трите дни в Австрия, Румъния и България той ще търси съюзници за реформите в Европа, предаде бТВ. Днес в Залцбург Макрон се среща с канцлера на Австрия и с премиерите на Словакия и Чехия. Утре в Букурещ ще разговоря с президента и с премиера на страната.
Проблемът с командированите работници в Европа е безспорният приоритет за Франция. Макрон търси спешно съмишленици за рязко ограничаване на нелоялната, според него, конкуренция и на измамите.
Париж е напълно наясно с напрежението в страната ни, заради миграционния проблем, както и с надеждите на България за присъединяване към шенгенското пространство, твърдят съветниците на Макрон и подсказват за готовността му да обсъжда тези теми в петък.
Водещи
-
Володимир Зеленски пътува към Турция
Само лична среща с Путин ще спре войната, но Путин го е страх от мен
13.05 | 21:00
-
58-годишна се омъжи за чатбот и твърди, че с*ксът е „прекрасен“
Научих, че колкото по-дълбока е връзката ни, толкова по-истинска е интимността помежду ни,...
13.05 | 20:45
-
Ген. Атанасов: Искането за референдум е многофункционално активно мероприятие
Преследват се много цели, заяви той
13.05 | 20:30
-
Сачева: Президентът да отговори защо хвърли този коктейл „Молотов” на 9-ти май
Не ни е страх от отговорът на хората, въпросът е дали президентът се страхува от това...
13.05 | 20:15
Най-четени
-
Кацарчев: Стачката утре може да продължи по-дълго от предвиденото, ако няма преговори
Блокадата на столичния градски транспорт е предвидена от 8.00 до 12.00 ч.
13.05 | 20:00
-
Теменужка Петкова: България върви към еврозоната въпреки президента
Това заяви финансовият министър Теменужка Петкова по време на работното си посещение в...
13.05 | 11:15
-
Големи промени в отпуските за работещите
Променят Наредбата за работното време и почивките
13.05 | 13:20
-
ЕК даде положителна оценка на фискално-структурния план за България
Там се залагат приоритетни публични реформи и инвестиции
13.05 | 18:00