Макрон увери в интервю в сряда по повод отношението си към актьора Жерар Депардийо 09.05 | 11:59
В края на декември, преди срещу актьора да бе образувано дело, Макрон защити Жерар Депардийо, като го определи като "велик актьор", който кара Франция да се гордее. Макрон заклейми и "лова на вещици".

Френският президент Еманюел Макрон увери в интервю в сряда по повод отношението си към актьора Жерар Депардийо, че никога не е защитавал насилник от жертвите му, съобщи АФП.
Депардийо ще бъде изправен пред съдa в Париж през октомври по обвинение за сексуално насилие срещу две жени по време на снимки на филмова продукция през 2021 г. Срещу него има отправено обвинение и от 2020 г. за изнасилване и сексуално посегателство срещу младата актриса Шарлот Арну. Срещу 75-годишния актьор са внесени още няколко жалби, като той отрича обвиненията.
В края на декември, преди срещу актьора да бе образувано дело, Макрон защити Жерар Депардийо, като го определи като "велик актьор", който кара Франция да се гордее. Макрон заклейми и "лова на вещици".
Пред сп. "Ел" френският президент каза, че по отношение на теми, смятани за важни от жените, той изпитва "само желание да уважаваме принципите си, като презумпцията за невинност. Същите тези принципи позволяват през октомври да бъде упражнено върховенството на закона и това е положително", каза Макрон. Френският държавен глава уверява, че изпитва "дълбоко уважение, добра воля и изключително доверие към думите на жените" и че е "безкомпромисен по теми като изнасилване, доминиране, културата на бруталността".
Мой приоритет винаги е била защитата на жертвите и това е така и в случая с Депардийо, каза Макрон в интервюто.
Макрон похвали "смелостта" на актрисите Жудит Годреш, Жулиет Бинош и Изилд льо Беско, които разобличиха сексуалното насилие в киноиндустрията, и подчерта, че "осветяването на истината се осъществява чрез свободното слово, чрез работата на журналистите, на следователите, накрая само правосъдието установява вина", добави той.
Водещи
-
Вицепрезидентът на КНСБ Капитанов ще е в ареста до 24 часа
Той бе отведен при щурма на протестиращите, като преди това заяви категоричното си несъгласие...
14.07 | 12:58
-
Протест на работещите в държавните горски и ловни стопанства
Протестът е организиран от КНСБ, а горските служители настояват за увеличение на заплатите и...
14.07 | 12:15
-
Позитивите от влизането ни в еврозоната могат да бъдат много сериозни
Според Георги Ганев има сериозно объркване между две доста различни неща – увеличаване на...
14.07 | 11:59
Най-четени
-
Надежда Йорданова: Подготвяме вот на недоверие през септември
Йорданова изрази мнение предстоят ли нови избори в страната.
14.07 | 09:59
-
Тежка година за българското овощарство – след катастрофалните загуби при черешите, сега и реколтата от праскови
Последният удар идва от бурята в Сливенско, придружена с ветрове със скорост до 100 км/ч,...
14.07 | 10:59
-
Имало ли е шамари в „Майчин дом“: Версиите на свидетелка и на лекарката
Междувременно близки на родилката организират протест в нейна защита. Те настояват и за...
14.07 | 09:14