Масово самоубийство в Нова Зеландия 06.01 | 09:00
40 делфина сами излезли на сушата на плажа Голдън бей
40 делфина се самоубили в Нова Зеландия, след като сами излезли на брега. Красивите животини били забелязани да се приближават към плажа Голдъб бей на Южния остров. Въпреки усилията на природозащитниците обаче, те не успели да ги спасят.
В крайна сметка 12 от делфините починали по естествен път. Останалите трябвало да бъдат умъртвени, за да не се мъчат - те били заседнали прекалено на високо и водата се отдръпвала.
Всъщност това е често срещан феномен при морските бозайници, но досега учените не са изяснили на какво се дължи. Има версия, че китове и делфини се влияят от военните сонари и затова масово се самоубиват. През 2009 г. са проведени експерименти, които доказват, че ефектът от радара може да оглуши делфин в продължение на 40 минути.
Водещи
-
Кабинетът одобри проектобюджета, скоростно го внсесе в парламента (ОБЗОР)
Това се случи без съгласието на бизнеса и синдикатите
13.11 | 21:00
-
Фалшиви новини „убиха” Кака Лара и Кака Лили
Зад недостоверната информация стои един и същ човек
13.11 | 20:30
-
Нинова: Минимумът на месец, за да живее нормално един човек, е 1540 лв.
Колко пенсионери получават такива пари, попита лидерът на ПП "Непокорна България“
13.11 | 20:15
Най-четени
-
Гиросът в Гърция удари рекордните 5.50 евро
Ситуацията на пазара се изостря допълнително от наближаващите празници, като прогнозите сочат...
13.11 | 11:45
-
След ветото на Радев: Депутатите отново разглеждат закона, свързан с „Лукойл”
Според държавния глава промените подкопават върховенството на правото, нанасят репутационни...
13.11 | 11:00