Мащабен фермерски протест блокира Брюксел 03.03 | 17:40
Производителите недоволстват срещу плановете на правителството за намаляване на нитратите в производството
Хиляди трактори поеха днес към белгийската столица Брюксел. Фермерите протестират срещу плановете на правителството за намаляване на нивата на нитрати в производството, предаде БТА.
Няколко синдиката обединяват усилията си и се очаква подходите към Брюксел, както и ключови булеварди в столицата да бъдат блокирани от над 200 трактора. Властите предупреждават, че проблеми с трафика ще има през целия ден и препоръчват на жителите на града да ползват обществения транспорт вместо личните си автомобили.
Регионалните власти и фермерите водят горчив спор по темата с нитратите, като едните твърдят, че искат да намалят замърсяването на околната среда, а другите, че ако планът бъде наложен, мнозина ще трябва да напуснат бизнеса.
Дискусиите около замърсяването на околната среда при земеделското производство става все по-важна тема в много европейски страни, посочва АП. Освен в Белгия те са център и на местните избори в съседна Нидерландия, които предстоят след две седмици. И в тази страна е налице сериозно противопоставяне между фермери и еколози.
Водещи
-
Президентството: Поканата на Тръмп до Радев е от 20 януари
Оттам посочват, че изнесените по темата твърдения от страна на министъра на външните работи са...
21.01 | 21:00
-
Проф. Константинов: Гласуване със скенери няма да има на изборите напролет
Поредната смяна на технологията на гласуване по думите му е безобразие и подигравка с...
21.01 | 20:45
-
Протести в страната с настояване Борислав Сарафов да се оттегли от поста си
Протестиращите настояха и за преизбиране на членовете на Висшия съдебен съвет, чийто мандат е...
21.01 | 20:30
-
Земетресение с магнитуд 4,5 по Рихтер в Северозападна Турция
Няма данни за пострадали хора или нанесени щети
21.01 | 20:15
Най-четени
-
Тръмп покани Румен Радев да представлява България в Съвета за мир
Американският президент разчита на София за решаване на конфликта в Газа
21.01 | 13:30
-
Слави Трифонов: Мадуровки нали не харесвахте?
21.01 | 14:00
-
България купува брегови противокорабен ракетен комплекс от САЩ за 208 млн. долара
Крайният срок за изпълнение и доставка е 2030 година
21.01 | 15:10