Международен екип стигна до мястото, на което се разби малайзийският самолет 01.08 | 14:42
70 експерти от Холандия и Австралия

Международен екип от 70 холандски и австралийски експерти най-сетне стигна до мястото на катастрофата на разбилия се малайзийския полет MH17, две седмици след като самолетът се разби в източната част на Украйна, съобщава Times.
Екипът е съставен от експерти по съдебна медицина и ще работи по събирането на тленни останки от мястото на падане на самолета.
Пристигането на експертите беше затруднено заради постоянния конфликт между украинското правителство и проруските бунтовници, които им препречваха пътя в района. При разбиването на самолета на 17 юли загинаха 193 холандски граждани. Общо жертвите на трагедията бяха 298. Все още е неясно колко тела на загинали има на мястото и в какво състояние ще бъдат намерени, след като са били изложени на природните стихии за толкова дълго време.
Международният екип е натоварен със задачата и да събира вещи на жертвите, след получени съобщения, че те са били подправени от бунтовници. Междувременно малайзийският премиер и холандският му колега се срещнаха в Хага, за да обсъдят плановете за репатриране на тленните останки на 43 малайзийски жертви.
Водещи
-
Митов за съвещанието на МВР: Обсъдихме видимостта на полицията на пътя да е максимално засилена
Митов заяви, че на съвещанието е обсъдено, че видимостта на полицията на пътя трябва да е...
30.05 | 14:45
-
Перник на прага на здравна криза: Къде ще се лекуват гражданите
Кметът обеща, че след няколко години пернишката болница ще е на високо ниво и ще бъде осигурен...
30.05 | 14:30
-
НСИ и УНИЦЕФ: Детската смъртност в България устойчиво намалява
В страната живеят над 1,1 милиона деца, но благосъстоянието им изисква повече внимание
30.05 | 14:00
-
The Hill: Времето не е на страната на Русия
Той предупреждава, че Вашингтон може да наложи допълнителни санкции на Русия.
30.05 | 13:45
Най-четени
-
Анелия Мурджова от Симитли помогна на самотен зрелостник в най-важната му вечер
Историята на Анелия и Олександър показва, че понякога най-важните уроци се учат не в училище,...
30.05 | 10:59
-
Какво може да направи Външно министерство, ако ви задържат зад граница
Това, което те могат да направят, е:
30.05 | 10:14
-
Колко евро ще струва един хляб?
Пет дни преди отговора на Европейската комисия изпълняваме ли критериите за въвеждането на...
30.05 | 12:00