Мей: Независимо от предсрочните избори Брекзит продължава 18.04 | 16:46
Кралицата и Доналд Туск вече са информирани за решението на правителството
Раздялата на Великобритания с Европейския съюз продължава и ще се изпълнява по график. Предсрочните парламентарни избори, които ще бъдат проведени в Обединеното кралство на 8 юни няма да повлияят по никакъв начин на преговорния процес между Лондон и Брюксел. Това обяви говорителят на британския премиер Тереза Мей във връзка с обявеното преди няколко часа от нея провеждане на нов вот за парламент.
Според думите му и в момента чиновниците в ангажираните с Брекзит ведомства продължават да работят и няма да спират да го правят въпреки свикването на предсрочни избори. От страна на Лондон всичко ще бъде изпълнено навреме и ще се работи точно по начертания план.
Междувременно стана ясно, че Тереза Мей вече е уведомила за организирането на предсрочни парламентарни избори кралица Елизабет II и председателя на Европейския съвет Доналд Туск, предаде ТАСС. Засега не става ясно какви са били техните реакции на фона на неочакваната новина. От "Даунинг стрийт 10" съобщават също, че всички членове на правителството на Мей са застанали твърдо зад идеята за свикване на предсрочни избори. Когато обяви новината, британският премиер посочи, че причината за това решение е, че Великобритания трябва да има стабилно правителство предвид започналия вече процес по раздяла с ЕС.
Водещи
-
Ивайло Мирчев: С пари на хората ГЕРБ и ДПС-НН искат да купят "Лукойл-Нефтохим"
В сряда организираме протест срещу обявената от Пеевски и Борисов война на средната класа,...
25.11 | 20:00
-
Победителят в "Биг Брадър": Мама не знаеше, че съм бил насилван
Даид сбъдва мечтата си, отваря пекарна
25.11 | 19:45
-
Почина младеж, намушкан с нож в „Студентски град“
По случая са арестувани трима украинци
25.11 | 19:30
-
При проверките на речните корита: Има много нарушения
За незаконни строежи, които са установени, и за всички нарушения ще има санкции, каза министър...
25.11 | 19:15
Най-четени
-
Доналд Тръмп спря финансирането за Украйна
Вашингтон подготвя мирно споразумение, иска незабавен край на войната
25.11 | 11:15
-
Губим платен годишен отпуск: Имаме месец да си вземем дните 2
Отваряме една скоба. Говорим за над 40 дни – за хората, които по договор имат 20 дни платен...
25.11 | 12:30
-
Конкуренция от Африка фалира заводи в Русе
Според браншовата организация, евтиното производство в трети страни често е за сметка на...
25.11 | 11:00
-
Българският спортен тотализатор да се отдаде на концесия за 15 години, предлагат депутатите
Законът за държавния бюджет ще бъде разгледан на второ четене в пленарна зала този четвъртък.
25.11 | 11:30