Меркел: Германия не може да си позволи ново затваряне както през пролетта 15.10 | 07:47
Германските провинции ще затягат мерките за борба с коронавируса

Германският канцлер Ангела Меркел заяви, че от икономическа гледна точка Германия не може да си позволи ново затваряне както през пролетта.
В сряда Меркел се срещна с премиерите на федералните провинции, с които договори затягане на правилата за носене на маски и по-ранно затваряне на баровете в райони с високи нива на заразяване. Препоръчва се евентуално ограничаване до десет души при частни събирания.
Канцлерът на Германия също така призова младите хора да се откажат от забавления, при които се струпват много хора. Според Меркел може да се наложи да бъдат въведени още по-строги ограничения.
Препоръчва се маските, които от април са задължителни в обществения транспорт и магазините, да се изискват и в обществени пространства в районите, където новозаразените са над 35 на 100 хиляди души седмично. В райони със заразени над 50 на 100 хиляди души седмично обществените и частни събирания ще бъдат ограничени до 10 души.
Меркел призна, че резултатите от срещата не са напълно удовлетворителни. Не е било постигнато единодушие дали да се въведе единна забрана за движение на гражданите от т. нар. "рискови зони". Тази тема ще се обсъжда и след есенните ваканции, които започнаха тази седмица в някои провинции.
Водещи
-
Радев: Доставката на F-16 е само началото на ангажиментa към изграждането на реални отбранителни способности
Той проведе среща със зам.-помощник секретаря по отбраната за Европа в Департамента по...
12.04 | 18:00
-
Слава Севрюкова: нНе Гагарин е първият космонавт!
Преди него имало десетина, оцелял е само Владимир Илюшин, отбелязва тя
12.04 | 17:40
-
Рюте: Русия обмисля да разположи ядрени оръжия в Космоса
Това каза генералният секретар на НАТО пред германския вестник "Велт"
12.04 | 17:20
-
Хартиените трудови книжки остават в историята от 1 юни
Те обаче не бива да се унищожават, а трябва да се оформят от последния работодател и да се...
12.04 | 17:00
Най-четени
-
Лазаровден е! Какво повелява традицията, а какво е забранено?
Вижте какви са и поверията за този ден
12.04 | 09:00
-
Мариан Бачев: Културата ще загуби пари по ПВУ
Ресорният министър обаче не се нае да каже прогнозна сума
12.04 | 11:20
-
Пореден протест в София и Телиш срещу войната по пътищата
Те са под наслов: „България няма деца за убиване!“
12.04 | 11:40
-
Хартиените трудови книжки остават в историята от 1 юни
Те обаче не бива да се унищожават, а трябва да се оформят от последния работодател и да се...
12.04 | 17:00