Мистерия: елфи държат 7 години жена за заложник 20.11 | 15:40
Когато полицията я открила, тя говорела на странен, неразбираем език

Поредна мистерия, свързана с митични същества, разтресе света. Този път мястото на събитието е исландската столица Рейкявик. След като е в неизвестност от 7 години, антропологът Калена Сьондергаард е открита в, меко казано, странно състояние.
Видимо жената е добре, притеснителни са твърденията ѝ, че през цялото време, докато полицията я е издирвала, е била отвлечена от елфи и държана като заложник.
Калена е намерена чисто гола, покрита с прах и говореща несвързано, до малък отвор в известния Рок Елф, за който традиционно се носят слухове, че е подземно обиталище на малките братовчеди на човечеството, съобщава сайтът theparacast.com.
"Тя беше свита като животно и говореше на език, който не ни беше познат", казва Амор Гудьонсен от Националната спасителна служба, която помага за пренасянето с хеликоптер на 31-годишната оцеляла жена в болница.
"Единствената дума, която може да се разбере, е "alfur", което представлява стара исландска дума за елфи.
На гърба ѝ има странни татуировки, подобни на тези, които са имали викингите, когато са се преселили в Исландия през 874 година. Те са известни като писмената форма на елфите и са открити от изследователи.
В момента психолози водят разговори с антрополога с цел да разберат какво точно се е случило с нея и дали се касае действително за отвличане от елфи или жената е полудяла по неизвестна причина.
На 4 февруари 2013, туристи забелязват, че върху перваза на висок скалист хълм на четири крака пълзи жена, която, както един от туристите споделя във вестник, тя по-скоро се движи "като маймуна, отколкото като човешко същество".
Вярата в елфите е широко разпространена сред островната нация. Според едно проучване 70% от жителите смятат, че споделят страната с подземна раса, която наричат Huldufolk или "скрити хора".
Водещи
-
Ето как се определя нашата карма
Обикновено или будят някакво особено страхопочитание, или звучат толкова абстрактно и...
28.04 | 17:59
-
Детското отделение в Многопрофилната болница „Проф. д-р Параскев Стоянов“ в Ловеч
Той добави, че детското отделение не работи от 18 април и се очаква да заработи на 7 май....
28.04 | 16:59
-
Затварят „Хемус“ за ремонт
Трафикът ще се пренасочва от пътен възел „Ботевград“ по път II-17, по път I-1 Ботевград -...
28.04 | 16:45
Най-четени
-
АПИ: До сряда струва 87 лева, после цената скача
Припомняме, че системата за онлайн продажба дава възможност винетката да бъде купена до 30...
28.04 | 12:15
-
Евелин Банев - Брендо не се яви в съда
Преди това той изчезна малко, след като получи 6 години затвор за пране на пари.
28.04 | 11:45
-
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заминава за конгрес на ЕНП
В конгреса ще участват евродепутати, премиери, еврокомисари и лидери на партии от семейството...
28.04 | 16:15
-
Вдигат стипендиите за докторанти и студенти
Предлага се и повишаване на минималния и максималния размер на стипендиите за студенти, а...
28.04 | 11:15