Мит Ромни води убедително пред Рик Санторум 11.03 | 16:40
Републиканската номинация за президент изглежда предрешена

Предимството на бившия губернатор на Масачузетс Мит Ромни пред основния му конкурент Рик Санторум в борбата за републиканската номинация за кандидат за президент на САЩ* остава голямо и след първичните избори в още два щата, предаде AP.
Мит Ромни успя да спечели в Уайоминг и взе седем от общо 12 делегата, които излъчва щата. За Рик Санторум останаха трима.
Голямата победа от този отрязък на състезанието обаче все пак е за Санторум. Той взе победа в Канзас с 51% срещу 21%, което означава 33 делегата за Санторум от общо 40, които дава щата.
Преди изборите в Алабама и Мисисипи преднината на Ромни е съкрушителна – 454 делегата срещу едва 217 за Рик Санторум. Нют Грингрич е със 107 делегата, а Рон Пол – с 47.
За да вземе номинацията, кандидатът на републиканците се нуждае от 1144 делегата. Засега изглежда, че няма какво да спре Ромни по пътя му към тази цел.
_______________________________________
* Президентските избори в САЩ започват с първични избори, в хода на които големите партии (Републиканската и Демократическата) номинират своите кандидати за президент. Първичните избори служат и за определяне на това кой щат подкрепя съответния кандидат чрез електора си. Президентът на САЩ се избира индиректно от електори, обединени в Изборна колегия. По принцип всеки електор гласува вместо двама гласоподаватели и кандидатът събрал по-голям брой гласове печели. Ако гласовете са наравно, президентът се избира от двете камари на Конгреса - Камарата на представителите и Сената.
Водещи
-
Димо Алексиев: Ангажиментите ми силно замряха. За момента съм "персона нон грата
Присъдата на Димо Алексиев
04.08 | 16:30
-
Дмитрий Песков обяви кога ще се състои чакана среща
Владимир Путин готов да се срещне с Владимир Зеленски
04.08 | 15:45
-
„Главна инспекция по труда“ продължава да отчита сериозен брой работещи без трудов договор в сектор „Хотелиерство и ресторантьорство“
От началото на годината са установени 416 работещи без трудов договор в сектора при общо...
04.08 | 15:15
-
Годишната профилактика на "Топлофикация София" продължава
В началото на септември (от 1 до 8) профилактика ще бъде извършена в ТЕЦ "София Изток".
04.08 | 13:59
Най-четени
-
От 1 септември: Забраняват гел лаковете
TPO се използва в някои UV гелове и хибридни лакове за нокти, като помага на продукта да се...
04.08 | 11:45
-
Аптеките в страната срещат сериозни предизвикателства с въвеждането на двойното етикетиране на цените на лекарствата в левове и евро
Първоначално софтуерът е давал и неточни изчисления на цените на лекарствата от левове в евро,...
04.08 | 09:59
-
Софи Маринова ще изкара 340 000 лева само за август, ако не и повече
В попфолк средите се знае, че хонорарът й е 10 000 лева, но може и да го е увеличила в...
04.08 | 12:30
-
Доживотен затвор за смърт на пътя! Новите мерки вече действат
Вече се носи наказателна отговорност за отказ за тестване при произшествие - от една година...
04.08 | 11:30