Млада французойка с доживотен затвор за членство в „Ислямска държава“ 03.06 | 16:24
Тя е втората осъдена за това след Джамила Бутутау пред идва месеца
Французойката Мелина Бугедир получи днес доживотна присъда по обвинение, че се е присъединила към "Ислямска държава", предаде АФП, цитирана от БГНЕС. На първия процес през февруари 27-годишната Бугедир бе обвинена в незаконно влизане в Ирак и можеше да бъде освободена, предаде Нова ТВ. На второто дело по силата на антитерористичния закон тя бе призната за виновна. По силата на този закон французойката можеше да получи смъртна присъда – както преди две седмици бе осъден един белгиец – Тарик Джадаун.
Мелина Бугедир е втората французойка осъдена на доживотен затвор в Ирак. Преди два месеца същата присъда бе произнесена срещу 29-годишната Джамила Бутутау. В своя защита и двете заявиха, че са били излъгани от съпрузите си, които до този момент не са открити.
Мелинда Бугедир бе арестувана през лятото на 2017 г. в Мосул - "столица" на самопровъзгласилия се халифат в Ирак в продължение на три години - преди градът да бъде отвоюван през юли м.г. от иракската армия. Адвокатите на осъдената французойка обвиняват Париж, че се опитва да попречи на завръщането на своите граждани станали джихадисти.
Водещи
-
Паричен хороскоп за всички зодии през ноември 2025
29.10 | 20:45
-
БНБ: Парите в обращение намаляха с над 2 млрд. лева
Причината е масовото освобождаване от налични спестявания и запаси заради приемането на еврото
29.10 | 20:30
-
КНСБ: Бюджет 2026 е на безхаберието към работещите
Любослав Костов заяви, че в петък синдикати излизат на протестна акция, а ако тя не даде...
29.10 | 20:15
Най-четени
-
Като вицепремиер Мария Габриел е правила опити за сваляне на санкциите от Пеевски и други
Това съобщи в кулоарите на парламента един от съпредседателите на "Демократична България"...
29.10 | 16:45
-
Борисов след оттеглянето на Киселова: Оставка не се гласува, днес подписваме коалиционно споразумение
Той бе запитан дали е имало напрежение с БСП. "Не виждам какво напрежение има", отговори той.
29.10 | 11:16
-
Хотелиери и ресторантьори в Банско изразяват сериозни притеснения, че преходът към еврото в полунощ на 1 януари може да доведе до хаос
Според нея промяната е логична, но моментът е неподходящ:
29.10 | 10:15
-
Нова магнитна буря ни удря до часове
Освен за човешкото здраве, магнитната буря може да доведе до временни смущения в техническите...
29.10 | 10:45