Москва изпрати в Сирия чеченски силоваци (ВИДЕО) 08.12 | 13:24
„Маскирали“ ги като военни полицаи, обръснали им брадите, за да не се бъркат със сънародниците им от ИД

Москва изпрати в Сирия два батальона специални военни части. Става въпрос за дислоцираните в Чеченската република отряди "Изток" и "Запад" на руската армия. Поред източници на "Известия" в края на миналия месец въпросните батальони са били прехвърлени към военната полиция. В ролята си на такива те са изпратени да охраняват руската авиобаза "Хмеймим", от която се осъществяват бомбардировките срещу противниците на Асад, когото Москва подкрепя. До края на този месец силоваците ще заемат позиции по руските военни обекти в Сирия.
Информацията потвърждава и източник на "Комерсант". Той отбелязва, че дори и в интернет се е появил клип от предполагаемата церемония по изпращането на чеченските батальони в Сирия. На кадрите се виждат гладко обръснати войници, което не е характерно за военнослужещите от чеченските поделения, отбелязва още източникът на изданието. Според него причината за това е те да се отличават от чеченците, които се бият на страната на "Ислямска държава". От "Интефакс" отбелязват, че не са успели да намерят официално потвърждение на информацията.
Според "Известия" командированите в Сирия специални части имат богат опит в реални бойни действия. Те са участвали в акции по ликвидиране на терористи в планинските райони на автономната руска република, в операцията на руските войски в Грузия през 2008 г., охранявали са и руските сапьори в Ливан през 2006 г.
Изпращането на чеченци в Сирия бе предложено нееднократно от лидера на руската република Рамзан Кадиров. Почти при всеки случай на проблем с военнослужещи на Москва той отново отправяше такова предложение към Путин. Сега желанието му се сбъдва.
Водещи
-
Месечен ведически хороскоп
Вижте какво ви очаква през месец юни, според индийските астролози
25.05 | 11:40
-
Невероятен Новак Джокович го направи! Спечели титла №100
Сърбинът победи Хуберт Хуркач във финала на Откритото първенство на Женева
25.05 | 11:20
-
Абитуриент почина в линейка, след като припадна пред дискотека в Слънчев бряг
Медицински екип опитал да окаже първа помощ, но тийнейджърът издъхнал на път към болница
25.05 | 11:00
Най-четени
-
Църковен празник днес: Неделята на Слепия
На 25 май възпоменаваме и третото намиране честната глава на светия пророк, Предтеча и...
25.05 | 09:45
-
Високите цени тази година по плажовете у нас връщат феномен от соца
На юг порция сафрид 16-17 лв., на север 18-20 лв.
25.05 | 10:00