Мълва за нов опит за преврат разгневи Анкара 02.10 | 10:24
Това са лъжи, разпространявани от гюленистите, казва Йълдъръм

Премиерът на Турция Бинали Йълдъръм обвини членове на организацията на опозиционния мюсюлмански проповедник Фетхуллах Гюлен (FETO) в разпространяване на слухове за възможността от втори опит за преврат. По-рано, някои турски медии съобщиха, че правителството се опасява от нов пуч. "Те казват, че ще има нов опит за преврат, че това ще се случи тази вечер или утре... Това е лъжа, която се разпространява от FETO, за да се създаде почва за вълнения в обществото", каза Йълдъръм, предаде БГНЕС. Той добави, че правителството предприема всички необходими мерки за предотвратяване на такъв опит.
В нощта на 15 срещу 16 юли група метежници извършиха опит за военен преврат в Турция. Убити бяха повече от 240 турски граждани, повече от 2000 бяха ранени. Метежът бе потушен. Турските власти обвиняват Гюлен в участие в опита за преврат и поискаха екстрадирането му от САЩ. Самият Гюлен осъди опита за преврат и заяви, че няма нищо общо с него. По обвинение във връзка с организацията на Гюлен, след опита за преврат в Турция бяха арестувани около 32 000 души.
Водещи
-
Повече от 2200 души са загинали при земетресението с магнитуд 6, което разтърси Източен Афганистан през изминалия уикенд
Фитрат подчерта, че „спасителните операции все още продължават“.
04.09 | 17:59
-
Почина работникът от трудовата злополука в завод "Арсенал"
Мъжът е бил с тежка травма в коремната област след инцидента в оръжейния завод в Казанлък
04.09 | 17:40
-
Радев за случая със самолета на Фон дер Лайен: Това е измислен скандал
По думите му няма постъпила официална информация за смущения от стотиците прелитащи самолети...
04.09 | 17:20
-
Депутатите отхвърлиха ветото на президента върху промените в Закона за държавните имоти
Според Радев с този ход кабинетът търси начин да бъде запълнен дефицитът в бюджета.
04.09 | 16:30
Най-четени
-
Първи интимности в „Ергенът: Любов в рая“ – неочаквана двойка си позволи повече
Още на третия ден от най-горещото риалити „Ергенът: Любов в рая“ зрителите станаха свидетели...
04.09 | 11:30
-
Спекулации ли са твърденията, че Европа се готви за война?
Според него армията ни работи по стандарт на НАТО.
04.09 | 09:59
-
Метрото в столицата ще работи до по-късно тази вечер
Последната мотриса на метрото ще пътува 30 минути след полунощ.
04.09 | 14:30
-
Започна ремонтът на пътя I-3 Бяла - Ботевград в участъка
Днес преминаването през пътния участък ще е спряно до 17:00 часа. Обходят маршрут е през...
04.09 | 12:15