Над 80 държави искат от МВФ финансова помощ за справяне с коронавируса 02.04 | 09:32
Ако молбите им бъдат одобрени, Фондът ще трябва да им отпусне около 20 млрд. долара

Над 80 държави са поискали финансова помощ от Международния валутен фонд за борба с пандемията от коронавирус. Общата сума на исканите средства е над 20 милиарда долара, заяви в телефонен брифинг за журналисти представител на МВФ, предаде БГНЕС.
"Имаме повече от 80 искания за този вид спешно финансиране. По отношение на обемите, мисля, че това е около 20 милиарда долара, повече от 20 милиарда долара”, заяви представителят на МВФ. "От тях има много искания от страни с ниски доходи, от малки страни, от държави с развиваща се икономика", добави той.
"В МВФ вече проучихме поне половината от тези искания. Това не означава, че те вече са отишли към Изпълнителния съвет, но хората работят денонощно”, добави МВФ.
Инициативата за спиране на плащанията по обслужването на дълга от държави поради коронавируса не означава тяхната отмяна, заяви представителят на МВФ. "Предложението за спиране на плащанията за обслужване на дълговете на страните има за цел да се освободят средства за борба с пандемията,” но то няма да доведе до анулиране на дългове. ”
Според представителя на МВФ, инициативата изисква подробни разяснения. "Това ще бъде обсъдено на съвместна сесия на МВФ и Световната банка", каза той.
Водещи
-
Румен Радев внася предложение в парламента за референдум за еврото
Държавният глава с обръщение към народа и Народното събрание
09.05 | 19:24
-
Как да премахнем пестицидите от плодовете и зеленчуците
Как да премахнем пестицидите от плодовете и зеленчуците
09.05 | 17:20
-
По случай Летния Никулден бяха раздадени безплатно 1300 порции рибена чорба и 250 порции испанска паеля
Днес Бургас отбелязва летния Никулден.
09.05 | 16:59
-
На парада на Червения площад в Москва по случай 80-годишнината от Деня на победата Русия показа бойни дронове
Сред дроновете, които бяха показани по време на парада по случай победата над нацистка...
09.05 | 16:40
Най-четени
-
Валентин Вацев: Европа и Русия се готвят за директен военен сблъсък
Вацев критикува остро българската политическа класа за "безхаберие" и "неразбиране на...
09.05 | 11:45
-
Борисов шеговито: Ще цитирам Тръмп, който каза, че иска да е папа, моето желание е да съм главен прокурор
Ето какво още каза Борисов
09.05 | 09:27
-
Демерджиев подчерта, че случаят "Магдалена" не е изолиран
Според него всички виждат какво се случва в МВР, а Даниел Митов "стои неадекватно" и очевидно...
09.05 | 12:59
-
МЕЧ: Взели сме решение да подкрепим вот на недоверие
Твърдо съм убеден, че темите трябва да са много актуални, да бъдат добре аргументирани,...
09.05 | 16:15