Намериха единия от тримата изчезнали на гръцкия о. Евия 01.10 | 11:40
Той е бил заклещен в колата си и е починал от преживения стрес

Намериха единия от тримата изчезнали на остров Евия. 28-годишно момче е било пометено от водата, докато шофира. То се намира в болница под лекарски надзор. Продължава търсенето на двама души – на 65 и 67 години, в района на селището Мантуди. Последният контакт с тях е бил в неделя. Те пътували с автомобила си, но пороите обърнали превозното средство.
53-годишен мъж е починал от сърдечен удар след бурята в Гърция, съобщава общината в Коринт пред телевизия "Скай”. Той е бил заклещен в колата си и е починал от преживения стрес.
75-годишен овчар се издирва в планинските масиви край Волос, Централна Гърция. Мъжът тръгнал да прибира стадото си, но заради лошото време се изгубил в гъстите мъгли. Негов приятел обаче съобщил на властите и в момента възрастният човек се издирва.
Щетите след пороите и ураганните ветрове в Гърция към днешна дата са най-значителни на полуостров Пелопонес и в районите североизточно от столицата Атина. На остров Евия няколко селища са с разрушени улици и десетки наводнени къщи. Подобна е картината в градчето Теологос в континенталната част на Гърция.
До този момент спасителните служби в Гърция са получили общо над 1800 сигнала за потопени автомобили и заклещени хора, за изтръгнати след урагана дървета и наводнени сгради.
От тази сутрин заплахата от поражения, причинени от бурята "Ксенофон", вече е по-значителна за островите в близост до Западна Турция и континенталната част на страната. Последните информации оттам са за сериозни щети в района на район Кайнарджа.
Водещи
-
Всяка година държавата предоставя еднократна помощ от 300 лв. за родители на ученици от 1. до 4. клас и на осмокласниците
Сумата се разделя на две - за двата срока.
01.09 | 17:40
-
Най-добрият ни български тенисист Григор Димитров се прибра изненадващо в Хасково
Той се завърна в родния си град и зарадва малките тенис таланти.
01.09 | 17:20
-
Лекарите не препоръчват транспортиране на пострадалите в катастрофата край Монтана
При необходимост и в случай че състоянието на пациентите позволява те да бъдат транспортирани...
01.09 | 16:59
-
Ще настъпят промени в съдържанието на учебниците, които се използват в училищата
За някои класове се очаква това да се случи още през следващата учебна година.
01.09 | 16:45
Най-четени
-
Венета Райкова е новият автор и водещ на обичаното токшоу „Преди обед“
Със своята харизма, богат журналистически опит и признат литературен талант
01.09 | 10:45
-
Филип Буков явно не може дълго без гадже
Колкото и актьорът да обяснява, че ще си даде почивка от сериозни връзки, това хич не е така.
01.09 | 11:59
-
Военнослужещи от сухопътните войски и хеликоптер „Кугър” се включиха в битката с пожара в Рила
По думите му достигането до огъня е много трудно, тъй като пламъците са на много голяма...
01.09 | 10:30
-
Голям пожар в Белослав, горят къщи
Огънят е предизвикан от горене на кабели за извличане на цветен метал.
01.09 | 16:15