Напрежението в Близкия Изток расте 11.12 | 12:30
Това показва, че мюсюлманският свят е обединен
Напрежението в Близкия изток продължава да расте. Днес в Ливан се очаква голяма демонстрация срещу решението на Доналд Тръмп да обяви Ерусалим за столица на Израел. Стотици протестираха в Индонезия, най-голямата мюсюлманска държава, предаде БНТ.
Антиамерикански лозунги и горящи американски знамена - така протестиращите в Джакарта демонстрираха гнева си от американското решение за Ерусалим.
Това показва, че мюсюлманският свят е обединен. Изказването на американския президент разруши мира и върна хаоса в региона.
Ерусалим осъмна със засилени мерки за сигурност след вчерашното нападение на централната гара в града. Палестинец на намушка с нож охранител. Състоянието на пострадалия е тежко. Нападателят е 24-годишен палестинец. Той беше задържан.
Темата "Ерусалим" става централна и на дипломатическата сцена. В Кайро днес се срещат палестинският и египетският президент и йорданският крал. По-късно в Египет ще пристигне руският президент. След Кайро Владимир Путин ще отпътува за Турция. Обстановката в Близкия изток ще бъде от основните теми на разговорите му с Ас Сиси и с Ердоган.
Водещи
-
Друсан и неправоспособен шофьор блъсна патрулка и избяга, но след гонка го задържаха
Екшънът се е разиграл в петък между Равда и Несебър
25.07 | 11:00
-
Крум Зарков: Илияна Йотова има моята подкрепа за президентските избори
Това написа председателят на БСП в социалните мрежи
25.07 | 10:40
-
Жителите Ямболско протестираха срещу US военните самолети в Безмер
На място присъства спортният министър Енчо Керязов, който обясни, че е дошъл да разясни на...
25.07 | 10:20
Най-четени
-
Тръмп: Благодаря, премиер Радев
Американският президент изказа блъгодарност към нашия министър-председател за решението да се...
25.07 | 10:00