Насърчаване на определени производства в САЩ нареди Байдън 25.02 | 07:49
Указът му цели увеличаване на работните места в някои сектори, в които страната е зависима от внос

Американският президент Джо Байдън подписа указ, който има за цел да увеличи броя на работните места в производството. Байдън иска да като подсили снабдителните вериги в страната за акумулатори и батерии, лекарства, ключови минерални ресурси и полупроводници, предаде БНР, позовавайки се на Асошиейтед прес.
САЩ стават все по-зависими от вноса на тези продукти - потенциален риск за националната сигурност и икономика, с който правителството на Байдън се надява да се справи чрез планирания преглед за 100 дни и с увеличаване на вътрешното производство. Наред с това обаче Байдън ще се стреми да работи с международни партньори за гарантирането на стабилна и надеждна снабдителна верига.
Представители на Белия дом подчертаха, че указът ще помогне за създаването на работни места в производството - обещание, каквото са давали и предишни президенти, постигайки смесени резултати при осъществяването му, отбелязва Асошиейтед прес.
Според бюрото за трудова статистика в момента в САЩ има 12,2 милиона работни места в производството, докато през 2000 г. те са били 17 милиона.
Водещи
-
Костадинов нападна ПП-ДБ
Впоследствие Костадинов излезе на трибуната и заяви, че депутатите от ПП-ДБ, МЕЧ и „Величие“...
23.05 | 12:59
-
Пожарникари помогнаха на мъж, паднал в шахта в Русе
Екипите на РДПБЗН реагираха и на наводнени помещения в Сеново и пътен инцидент край града
23.05 | 12:45
-
Германия разполага още войски в Литва
„Сигурността на нашите балтийски съюзници е и наша сигурност“, заяви Мерц в четвъртък.
23.05 | 12:15
-
АПИ променя движението по магистралите "Хемус" и "Струма"
Ще има две ленти към Варна и морето, за да се облекчи пътуването през трите почивни дни
23.05 | 11:30
Най-четени
-
НСИ: С 2 години повече живее българинът след COVID пандемията
Обяснението е просто - сравнението се прави с години, в които пандемията от COVID-19 още не...
23.05 | 09:45
-
Калин Вельов напусна поста на заместник-министър на културата
Калин Вельов е назначен за заместник-министър на културата на 05.09.2024 г.
23.05 | 10:30
-
За първи път в Северна Македония са лабораторно потвърдени два случая на маймунска шарка
Лекарят, приел пациентите, ги е информирал за получените резултати
23.05 | 10:45