Нов трус разтресе гръцкия остров Кефалония 24.07 | 11:07
Жителите още помнят разтърсващото януарско земетресение в района
Ново силно земетресение разлюля гръцкия остров Кефалония. Регистриран е земен трус с магнитуд 3,7 по Рихтер, съобщи Европейският сеизмологичен център.
Епицентърът на труса е бил на 10 километра северозападно от градчето Аргостоли, на дълбочина пет килметра. През януари хиляди домове пострадаха от разтърсващия земен трус на остров Кефалония в Йонийско море.
Бяха съборени оградите на болницата и пристанището. Десетки жители пострадаха от падащи предмети. Редица пътища бяха повредени, а в някои зони бе прекъснато снабдяването с електричество и вода. Най-тежко пострада вторият по големина град на острова Ликсури.
След 6,1 по Рихтер в района край бреговете на гръцкия остров само за една седмица станаха 21 земетресения с магнитуд над 4 по Рихтер. Хиляди жители на острова прекараха нощите при роднини или на кораби, изпратени за настаняването им.
Водещи
-
Атаки с дронове отнеха живота на 7 души в склад край Москва
Губернаторът на Московска област Андрей Воробьов съобщи, че падащи отломки от дрон са...
18.07 | 16:40
Най-четени
-
Петър Витанов: Радев беше категоричен - България на този етап няма място в „Коалицията на желаещите”
Ние имаме интерес, особено в енергийната сфера. Украйна търси възможност за захранване на...
18.07 | 09:45
-
Демерджиев: Българската прокуратура е доста колеблива в действията си
Вътрешният министър проведе срещи в САЩ заради охраната на границите и санкциите по закона...
18.07 | 11:00
-
Тодор Тагарев: Румен Радев върви срещу българския национален интерес
Трябва да се дефинира какво означава национален интерес, коментира бившият военен министър
18.07 | 12:21