Нова тъпа мода в Тик-Ток - "зашлеви учител" 08.10 | 22:39
От TikTok пък се опитват да изтрият от сайта си всички хаштагове, свързани с тази тенденция с упражняване на насилие, за да не стане тя пандемична по света

Брутално видео предизвика намесата на законодатели и педагози в САЩ. На кадрите се вижда ученик от основно училище в щата Южна Каролина да удря учителка по главата, а всичко това е заради предизвикателство в приложението TikTok.
Главният прокурор на Кънектикът е призовал от приложението да разговарят с педагози в различни щати с цел "спирането на това безразсъдно съдържание", което вече се превръща в мода и то не само в Щатите, предава Washington Post.
"TikTok не успява да контролира разпространението на опасно съдържание. Призовавам представители на TikTok да дойдат в Кънектикът, за да се срещнат с педагози и родители и да осъществят реформи, които да спрат това безразсъдно съдържание.”, обяви прокурорът.
От училищния район на окръг Ланкастър в Южна Каролина пък публикуваха изявление във Facebook след инцидента, според което учениците, които се опитат да се включат в това предизвикателство, са заплашени с изключване от училище.
Асоциацията на преподавателите в Калифорния излезе с предупреждение тази седмица, съветвайки служителите да са нащрек за евентуални нападения.
"Удрянето на учител, независимо дали това ще доведе до някакво нараняване, е нападение и нанасяне на телесна повреда и е неприемливо и незаконно,” се казва в уедомлението. "Записването на видео в класна стая или на друго място, което е собственост на училището, е незаконно.”
Предизвикателството получава доста внимание от различни училищни райони, но все още изглежда, че учениците, които се включват в него, са малцина. Има информация за изолирани случаи в Спрингфийлд, Мисури, както и в Южна Каролина, но не достатъчно, за да може да се говори за "вирусна” тенденция.
От TikTok пък се опитват да изтрият от сайта си всички хаштагове, свързани с тази тенденция с упражняване на насилие, за да не стане тя пандемична по света.
Водещи
-
Делян Пеевски: Подкрепяме протеста на ресторантьорите
Внасяме отново предложението за 9% ДДС и призоваваме да бъде прието, добави той
19.03 | 19:00
-
Рапърът Павел заменя Димо Алексиев в "Игри на волята"
Той е бил участник в „Игрите“ и знае всичко от първа ръка
19.03 | 18:45
-
Ивелин Михайлов: Искаха да ме арестуват
Полицаи ми казаха: „Трябва да има фойерверки“, разкри той
19.03 | 18:30
-
Стоичков: Само можем да благодарим на Стефка за тези 20 години
Весела Лечева пое поста президент на БОК от Костадинова
19.03 | 18:16
Най-четени
-
Костадинов: В Народното събрание има 5 управляващи партии, 3 патерици и само една истинска опозиция
В публикацията си лидерът на "Възраждане" посочи и друг случай от същия ден, когато опозицията...
19.03 | 10:59
-
Изравнителните сметки за и топла вода могат да бъдат забавени с повече от месец
"Тази възможност я има, но никой не се възползва от нея и е логично".
19.03 | 11:59
-
Тровят умишлено дърво в идеалния център на София – това е пореден такъв случай
Първият човек, който забелязва пропитото дърво с гориво, както и следите от разлятата течност...
19.03 | 09:59