Няма такова зверство! Джихадист публично екзекутира майка си 08.01 | 14:40
Боец на "Ислямска държава" застреля показно майка си в Рака, агитирала го да бягат
Млад джихадист от групировката "Ислямска държава" екзекутира публично собствената си майка в сирийския град Рака, който е крепостта на терористичната групировка. 20-годишният Али Сакр ал Касем е застрелял с пушка 45-годишната си майка Лена, защото го агитирала на напусне редиците на ИДИЛ. Това съобщи правозащитната група "Рака се избива тихо" (Raqqa is Being Slaughtered Silently – RIBSS), цитирани от в. "Индипендънт".
Лена ал Касем е била обвинена в "измяна" – престъпление, което обикновено означава напускане или отказване от религията. "Ислямска държава" обаче го използва като причина за екзекутиране на хора, които не подкрепят групировката и говорят против нея.
Според базирания в Лондон "Сирийски център за човешки права" Лена била обвинена в "подбуждане на сина й да напусне "Ислямска държава" и да избягат заедно от Рака".
Младежът обаче предал майка си на висшестоящ представител на групировката, който веднага издал смъртната й присъда. Нещо повече – той наредил на сина лично да изпълни екзекуцията. Показното убийство било извършено пред пощенския клон в града, където жената е работела.
Разкритията за поредните жестокости на групировката идват на фона на съобщението, че говорителят на "Ислямска държава" в съседен Ирак Абу Мохамед ал Аднани е бил тежко ранен при въздушен удар, посочва БГНЕС.
Аднани, който е назначен да поеме ръководството на групировката, в случай че нещо се случи на нейния лидер Абу Бакр ал Багдади, е изпратен за лечение в град Хит, след като е загубил голямо количество кръв.
Водещи
-
Божанов: Машините не могат да бъдат манипулирани
Това заяви от кулоарите на парламента Божидар Божанов.
15.01 | 11:15
-
Лихвата по кредитите за студенти пада от 7 на 3%
Целта е да направят студентското кредитиране по-достъпно
15.01 | 10:59
-
Глоби до 50 000 евро за спекула с цените след въвеждането на еврото
"Необоснованото" поскъпване и цената му
15.01 | 10:45
-
"Величие" поиска връщане на правомощията на президента при служебен кабинет
Битката за "домовата книга"
15.01 | 10:30
Най-четени
-
Наталия Киселова: Избирателите все още предпочитат хартиената бюлетина
Наталия Киселова: БСП ще оттегли предложението за гласуване след активна регистрация
15.01 | 08:45
-
Грипната вълна, която официално затвори училищата във Варна вчера, заплашва да блокира още седем административни области
Скритият дефицит
15.01 | 08:30
-
430 лекарства изчезнаха от българския пазар за година, а някои то тях дори нямат алтернатива
Най-засегнати са пациентите с онкозаболявания и астма. Производителите не виждат привлекателен...
15.01 | 08:13
-
Алгафари за изборите: Дали ще е машина, хартия или боб - няма значение
Анализаторът защити охраната от НСО и разби мита за изборната технология
15.01 | 09:30