ООН: Рискът от ядрена война достигна най-високата си точка 26.03 | 19:30

Геополитическото напрежение ескалира и рискът от ядрена война достигна най-високата си точка, предупреждава ООН. САЩ имат за цел да затегнат правилата за обезоръжаване на ядрените оръжия, информират от Voice of America (VOA).
От ООН посочват, че глобалната рамка, която от години ограничава ядреното въоръжение, е подложена на нарастващо напрежение. Междувременно Иран продължи да разширява ядрената си програма.
Откакто започна своята пълномащабна инвазия в Украйна, Русия все по-често използва темата за употреба на ядрени оръжия. Страната се оттегли от няколко от споразумения за контрола върху въоръжението.
През цялото това време Китай съвсем явно и много бързо продължава да развива ядрените си сили. Северна Корея продължава да усъвършенства оръжията си за масово поразяване, предава НОВА.
Съединените щати вече започнаха да обмислят възможността за международно примирие, което да гарантира, че държавите няма да могат да разполагат ядрени оръжия в орбита. "Всяко поставяне на ядрено оръжие в орбитата на Земята е опасно и неприемливо”, заявяват от ООН.
Водещи
-
Ако има искане, България ще даде въздушен коридор на руския президент, за да стигне до Будапеща
Това стана ясно от думите на министъра на външните работи Георг Георгиев, казани по време на...
20.10 | 18:00
-
18,6% ръст на минималните тарифи искат таксметровите организации
Промяната ще бъде гласувана в четвъртък
20.10 | 17:45
-
Металдетекторни рамки на входа на моловете предлагат от СДВР
Директорът на СДВР Любомир Николов допълни, че ще продължи полицейското присъствие пред...
20.10 | 17:30
-
Врачка казала на Светлана Василева, че има открадната сестра
Блондинката вярва на астроложките, които ѝ предрекли както провалите, така и това, че 2026 ще...
20.10 | 17:15
Най-четени
-
15-годишно момче почина, след като беше намушкано в столичен мол
Часове по-късно предполагаемият извършител е бил задържан
20.10 | 09:00
-
Двама задържани за номушканото момче в мол в София
15-годишният тийнейджър почина в болница
20.10 | 11:16
-
И днес българският държавен глава беше с цивилен автомобил
Продължава визитата на унгарския президент у нас
20.10 | 12:59
-
Заради гонка с 260 км/ч: Загина невинен шофьор
Това обявиха от Сдружение "Ангели на пътя"
20.10 | 15:15